Благодійний бал для людей на візках влаштували у Тисмениці (ФОТО)

Автор: Застава Максим

01 Лис, 2021 19:42

Поділитись публікацією
Благодійний бал для людей на візках влаштували у Тисмениці (ФОТО)

Днями у Тисмениці “Мальтійська служба” влаштували благодійний бал для людей з інвалідністю. До події долучилися студентки медичного університету.

Про це йдеться на сайті ІФНМУ.

Такий бал відбувається щороку. Його особливістю є те, що учасники — це молоді хлопці та дівчата з інвалідністю на кріслах колісних, або, як їх ще називають у Мальтійській службі, «романтики». Організатори заходу підготували цікаву та захопливу  програму:  танець волонтерів та «романтиків», класичні та сучасні інтерпретації бальної програми (вальс, мазурка, падеспан, віденський вальс), різноманітні майстер-класи та танцювальні ігри.

Двоє студенток третього курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Анастасія Федорова та Наталія Криштафович долучились до дійства у якості гостей-волонтерів. Зазначимо, що в той же день, 27 жовтня, відзначався міжнародний день ерготерапії.

Завданнями волонтерів була допомога та створення дружньої атмосфери. Анастасія Федорова бере участь у танцювальному дійстві вже вчетверте.

«Часом люди, які вперше на такому балі, почувають себе скутими, тому наша мета як волонтерів — створити невимушену атмосферу, щоб наші романтики почувалися рівноправними з волонтерами, — розповідає дівчина. — Це може бути фізична допомога під час танцю, наприклад, керування візком. Буває також, для одного романтика потрібно двох волонтерів».

Анастасія Федорова почала здобувати свою нинішню спеціальність після року навчання на «Медицині».

«Я дуже хотіла перевестися на «Ерготерапію», це напряму пов’язано з роботою в Мальтійській службі, — розповідає Анастасія. — Раніше, коли я була просто волонтером, мої уявлення про роботу з людьми з інвалідністю були доволі поверхневими. А в процесі навчання ми почали засвоювати професійні навички на заняттях в тренінгових центрах, наприклад, особливості роботи з візком, вивчали також психологічну роботу з людьми. Нині навіть маємо більше тем для розмов з нашими романтиками, значно краще розуміємо один одного».

Як зазначає доцентка кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії з курсом фізичного виховання Наталія Голод, для студенток це була можливість застосувати професійні вміння та навички у роботі з людьми з інвалідністю, які вони здобувають в процесі навчання в ІФНМУ. Такі бали вкотре доводять, що навіть рухові обмеження не є завадою для повноцінного життя.