«Благодійні» внески: що робити батькам, якщо в школі вимагають гроші
08 Лис, 2018 12:54
З впровадженням «Нової української школи» питання про фінансування матеріального забезпечення шкіл на себе мала б взяти держава, і частину витрат покривають місцеві бюджети. Але в прикарпатських школах нерідко й досі зустрічаються випадки вимагання грошей від батьків.
Читайте також: 575 невакцинованих працівників освітніх закладів відсторонили від роботи на Прикарпатті
Отже, що робити якщо в школі вимагають «благодійні» внески:
По-перше, не здавайте гроші одразу. З’ясуйте, хто збирає і на якій підставі, на що саме будуть витрачені дані кошти, оскільки освіта в Україні є безкоштовною, але батьки можуть за власним бажанням купувати обладнання потрібне учням, пише “Галка”.
Друге. Ви можете написати заяву на ім’я директора, щоб з’ясувати, чому збирають гроші та куди вони будуть спрямовані.
По-третє, надіслати запит на ім’я керівника управління освіти вашого міста чи району, щоб вони надали кошторис щодо фінансування вашої школи. Відповідь на запит повинна прийти в терміни від 5 до 20 днів, як правильно оформити запит ви можете дізнатися за цим посиланням на сайт «Нової української школи».
Що ж стосується справжніх добровільних внесків, то в кожній школі батьки вирішують питання про те, здавати чи не здавати гроші – особисто або колективно (батьківська рада). Також, згідно з листом МОН № 1/11-8477 від 10 серпня, якщо рішення прийняли колективно, але хтось з батьків не бажає здавати гроші, він не повинен цього робити.
«…примушування батьків до обов’язкової сплати таких внесків або на дискримінацію їх дітей (учнів), порушення їх прав, інтересів, приниження честі та гідності залежно від надання чи ненадання їх батьками відповідної благодійної допомоги, є неприпустимими», – йдеться в документі.
Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович розповів, що для отримання благодійних внесків батьківський колектив повинен створити благодійний фонд, а школа спецрахунок, на який всі бажаючі можуть перераховувати кошти. Тобто – ніякої готівки. Школа повинна звітувати про всі витрати та закупівлі на офіційному веб-сайті школи.
Тому, якщо ви віддали гроші з власної кишені, вимагайте від фонду або людини, котра несе відповідальність за кошти, звіт про їх витрати.