Ви коли-небудь задумувалися, чому людям важливо мати гарний погляд? Очі – це головний елемент обличчя, який підкреслює його красу та привертає увагу. Приємний погляд надає людині привабливості, акцентує на її індивідуальності. Гарні очі у багатьох культурах вважаються символом молодості. Крім того красивий погляд може впливати на те, як люди сприймають себе та інших. Наприклад, він може надавати впевненості, а це – дорога до нових можливостей і досягнень.
Читайте також: Ми не просто змінюємо "обкладинку", ми змінюємо людям життя, їхню психологію, - пластичний хірург та онкомамолог Віктор Кемкін
Щоб мати здоровий привабливий погляд, виглядати молодшими та більш енергійними, люди часто звертаються до пластичних хірургів. Адже операція триває лічені хвилини, проте ефект від неї на десятиліття, а добрі зміни – на все життя.
У цій статті детальніше розповімо про пластику повік та рекомендації, яких слід дотримуватися під час післяопераційного періоду.
Блефаропластика
Блефаропластика (пластика повік) – це оперативне втручання, при якому із зони верхньої, нижньої чи обох повік видаляють надлишкову шкіру та жирові відкладення.
Дуже тонка шкіра повік легко розтягується, втрачає пружність, з’являється припухлість. Це помітно з віком, при проблемах зі здоров’ям та недосипанні.
Пластику повік можуть рекомендувати пацієнтам з наступними показаннями:
- значне опущення шкіри верхньої повіки, що може обмежувати поле зору;
- заворот повік чи виворіт повік;
- нависання шкіри верхніх повік;
- видимі надмірні жирові відкладення;
- провисання нижніх повік, що призводить до незручностей зорової функції чи зовнішнього вигляду;
- поява зморшок навколо очей, які можуть бути показником втрати пружності, еластичності шкіри або ознакою старіння;
- асиметрія очей, яка може бути викликана вродженими або набутими причинами;
- різні травми та дефекти.
Проте слід пам’ятати, що потреба у пластиці повік залежить від конкретної ситуації кожного пацієнта та базується на огляді та консультації у спеціаліста.
Реабілітаційний період
Після операції, наголошує пластичний хірург Віктор Кемкін, важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, аби ефект вийшов максимально хорошим і старання не були марними.
Перші кілька годин після блефаропластики пацієнт відчуватиме дискомфорт в області очей. У декого простежується підвищена чутливість до світла, відчуття оніміння в певних ділянках, збільшена сльозотеча; може двоїтися в очах.
“Здебільшого, щоб усунути ці симптоми, рекомендовано приймати протизапальні препарати зі знеболювальним ефектом”, – зазначив Віктор Кемкін.
Через 2-3 дні після процедури м’які тканини повік починають набрякати. Ця проблема зазвичай зникає через тиждень.
Щоб уникнути зайвої набряклості, до 14 днів після операції варто дотримуватися наступних рекомендацій:
- не вживати продукти, що затримують воду в організмі (смажена та солона їжа);
- не перенапружувати очі (наприклад, читанням чи роботою за комп’ютером);
- щоб не викликати алергічну реакцію, утримайтеся від використання декоративної та доглядової косметики.
Пізній період реабілітації, за словами Віктора Кемкіна, розпочинається через 2-3 тижні. Цьому періоду притаманно те, що структура шкіри потроху відновлюється, проходить набряклість формуються колагенові волокна та зникають почервоніння.
Через два місяці після операції шрам уже майже непомітний, а будь-яке почервоніння можна легко замаскувати косметикою, адже тоді нею вже можна користуватися.
Тривалість результату
Віктор Кемкін каже, що проміжний ефект від блефаропластики буде помітним уже через два-три тижні.
“Остаточний результат можна побачити через кілька місяців, він зберігається досить довго – близько 10 років”, – додає досвідчений пластичний хірург.
Віктор Кемкін у соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram
Партнерська публікація