Близько 500 прикарпатців планують відправити на збори резервістів

Автор: Людмила Баран

14 Сер, 2017 14:18

Близько 500 прикарпатців планують відправити на збори резервістів

До кінця серпня заплановано до відправки на збори близько 500 резервістів у бойові частини оперативного командування “Захід” та інші оперативні командування. 

Про це йшла мова 14 серпня на брифінгу в обласному військовому комісаріаті.

Особливістю таких зборів є те, що вперше до зборів будуть долучатися військовозобов’зані оперативного резерву №2. Це пов’язано з потребою вишколу тих, в кого немає бойового досвіду.

Спочатку року резервісти області виїжджали на збори близько десяти разів.

Читайте також: На Прикарпатті набирають сотню контрактників до ВДВ

Нагадаємо, на відміну від військовозобов’язаних, резервісти проходять службу у військовому резерві добровільно, на підставі уладеного з ними контракту. Їх залучають до всіх значних заходів з бойової підготовки, раз на рік вони беруть участь у зборах за що отримують грошове забезпечення, а роботодавці одержують компенсації від держави.

Проте зараз діє тимчасова норма закону – до оперативного резерву зараховують в обов’язковому порядку. Це стосується під час особливого періоду  тих, хто був звільнений зі строкової військової служби, служби за призовом під час мобілізації, якщо вони придатні за станом здоров’я. А після закінчення особливого періоду вони можуть стати резервістами за контрактом.

Якщо буде оголошена загальна чи часткова мобілізація, резервісти мають протягом 24 годин з’явитися до своєї військової частини.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry