Близько 500 прикарпатців планують відправити на збори резервістів

Автор: Людмила Баран

14 Aug, 2017 14:18

Близько 500 прикарпатців планують відправити на збори резервістів

До кінця серпня заплановано до відправки на збори близько 500 резервістів у бойові частини оперативного командування “Захід” та інші оперативні командування. 

Про це йшла мова 14 серпня на брифінгу в обласному військовому комісаріаті.

Особливістю таких зборів є те, що вперше до зборів будуть долучатися військовозобов’зані оперативного резерву №2. Це пов’язано з потребою вишколу тих, в кого немає бойового досвіду.

Спочатку року резервісти області виїжджали на збори близько десяти разів.

Читайте також: На Прикарпатті набирають сотню контрактників до ВДВ

Нагадаємо, на відміну від військовозобов’язаних, резервісти проходять службу у військовому резерві добровільно, на підставі уладеного з ними контракту. Їх залучають до всіх значних заходів з бойової підготовки, раз на рік вони беруть участь у зборах за що отримують грошове забезпечення, а роботодавці одержують компенсації від держави.

Проте зараз діє тимчасова норма закону – до оперативного резерву зараховують в обов’язковому порядку. Це стосується під час особливого періоду  тих, хто був звільнений зі строкової військової служби, служби за призовом під час мобілізації, якщо вони придатні за станом здоров’я. А після закінчення особливого періоду вони можуть стати резервістами за контрактом.

Якщо буде оголошена загальна чи часткова мобілізація, резервісти мають протягом 24 годин з’явитися до своєї військової частини.

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry