Блюзнірство і корупція, от як називається поведінка мера та його господарів, – Войтик про нові МАФи у Франківську

27 Січ, 2021 20:00

Блюзнірство і корупція, от як називається поведінка мера та його господарів, – Войтик про нові МАФи у Франківську

Член міського виконавчого комітету попереднього скликання, депутат Івано-Франківської районної ради Вадим Войтик прокоментував позицію мерії щодо малих архітектурних форм (МАФів, – прим. “Галки”) в обласному центрі. 

Читайте також: Управляти землею сіл і зводити будинки: "Локомотиворемонтний завод" створить дві дочірні компанії

Днями влада одноголосним рішенням міського виконавчого комітету дала дозвіл на встановлення кіоску перед вікнами багатоквартирного будинку  на вулиці Коновальця. Після протесту місцевих мешканців чиновники скасували свій же дозвіл, видаючи це за перемогу.
Вадим Войтик на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що МАФи в місті – це плата за лояльність.
“Свіжий зашквар з черговим мафом у Франківську не перший і не останній. Причина проста: мер і його бізнес-партнери вважають мафи припустимою платою за лояльність.
Щоразу, коли виконком дає дозволи на будки, перед мером з’являється папірчик, де розписано чиє то чи хто за те просить. Поодинокі нічийні об’єкти з голосування знімаються допоки не знайдеться якийсь прохач.
Важко оперувати точними цифрами, бо цього не знає ніхто. Однак за каденцію Марцінківа у Франківську з’явилося біля 400 нових будок. Деяким з них навіть присвоїли поштові адреси чи виділили під них землю.
Іноді черговий мафовласник наривається на несприйняття. Так було біля ЦУМу чи на Коновальця. Тоді мер показово стукає пальцем, дає догани і демонтує. При цьому всі забувають, що дозвіл від мера і його виконкому був, що ці мафи були записані в папірчику, а отже демонтувати мер має хіба себе самого.
Навести порядок в цій сфері ніхто не хоче. Ми з колегами свого часу підготували і юридичні, і технічні рішення для інвентаризації та прозорого обліку мафів. Кожен мешканець міста міг би побачити онлайн хто, коли, під що і на скільки отримав дозвіл. А інспектор на планшеті звірити геоданні.
Марцінків просто відмахнувся. Натомість нам згодовують диванні подвиги а-ля “вжух і нема”.
Чому все так? Бо мафи кладуть 1) провладні депутати. Деяким з них мають цілі імперії будок, прізвища їх відомі. 2) так звані опозиціонери – це аби менше гавкали. 3) просто за гроші, які заносять “на партію” чи “на футбол” на одну з двох франківських адрес.
Блюзнірство і корупція, от як називається поведінка мера та його господарів”, – вважає Войтик.

 

На фото: чергові МАФи перед універмагом “Прикарпаття”, на котрі у 2020 році влада дала дозвіл та скасувала його після критики громади.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...