Бо є потреба: як Благодійний фонд KI(N)D’S допомагає дітям, їхнім батькам та дітям з особливими освітніми потребами переживати війну
05 Січ, 2023 18:20
У 2022 році, попри біль і небезпеку війни, чи не кожен українець навчився робити те, що не робив раніше. Ми небачено часто і багато донатимо, волонтеримо, допомагаємо іншим та загалом Україні. На жаль, підтримки нині потребують не лише Захисники, а й вразливі групи – малозабезпечені і літні люди, багатодітні родини, діти з особливими освітніми потребами. Саме роботою з останніми займаються у Благодійному фонді KI(N)D’S з Івано-Франківська. Хто і як допомагає таким дітям і їх родинам, “Галці” розповіла засновниця фонду Юлія Грушецька.
– Благодійний фонд KI(N)D’S: коли і ким створений?
– Я переїхала з Києва до Івано-Франківська після повномасштабного вторгення росії. Досі більше семи років працювала в маркетингу у різних сферах. Ідея створення Благодійної організації Благодійний фонд KI(N)D’S прийшла до мене в квітні цього року, коли кожен хотів бути максимально корисним для своєї держави. Навесні мені вдалося реалізувати безкоштовний онлайн-проєкт для дітей, який мав на меті стабілізацію їх психічного стану та підтримку. Фахівці спілкувалися з дітьми і допомагали мінімізувати вплив війни на свідомість, стан і поведінку.
– Як відбувався цей перший проєкт фонду?
– Оскільки я раніше навчалась в Івано-Франківську, мала контакти декількох психологів, які допомогли знайти дитячих спеціалістів. Психологи, які долучились до моєї ініціативи, розповсюдили інформацію у Facebook. Групи дітей зібрались за тиждень, без додаткової реклами. Спочатку проєкт був повністю на волонтерських засадах, а на другий місяць – батьки платили благодійний внесок, який я розприділила між психологами.
– З якими дітьми працюєте зараз?
– Наш фонд надає допомогу всім українським дітям, які її потребують. І їхнє місце народження чи теперішнє місце проживання не є визначальними. Та за останні чотири місяці вийшло так, що діти з особливими освітніми потребами стали нашим фокусом.
Хто вони? Це діти з визначеним діагнозом дитячого психіатра під назвою РАС – (розлади аутистичного спектру) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.
Для таких діток ми вже запускаємо третій проєкт, а кількість заявок від охочих тільки росте.
З чим це пов’язано? По-перше, ми надаємо допомогу сім’ям, які не мають фінансової можливості на оплату спеціаліста. А діти з цим діагнозом потребують постійної, системної допомоги. Це дорого. Ініціатив безкоштовних, як наша, я не зустрічала.
По-друге, брак спеціалістів, які працюють з такими дітками. Їх навчання дороге і зазвичай потрібно їхати за якісною освітою за кордон.
З цього виникає глобальніша проблема: в Україні мало центрів та місць для сімей з дітьми з особливими освітніми потребами.
Тож задача нашого фонду – допомагати тим, хто цього потребує. І якщо зараз це сім’ї з дітьми з особливими освітніми потребами – ми беремось за роботу у цьому напрямку.
Також наша задача зменшити стереотипність теми дітей з РАС у суспільстві та створити онлайн та офлайн групи підтримки для батьків.
– Розкажіть про команду, яка працює у фонді?
– Команда фонду складається з волонтерів та психологів проєктів. З осені сформувалась основа фонду – директор та проєктна менеджерка.
Бюджет на оплату роботи психологів ми наповнювали і продовжуємо це робити різними шляхами: донати друзів, Патреон, благодійна вечірка на Промприладі, грант, роботи дітей, які продаються у благодійній крамничці Urban Space 100. Ми активні у соцмережах. Наразі ми шукаємо партнерів у комерційному секторі для забезпечення подальшої роботи фонду.
команда KI(N)D’S (зліва направо): Олена Кражевська – психологиня, Юлія Турій – менеджерка, Юлія Грушецька – засновниця фонду KI(N)D’S
– Кому вже вдалося допомогти від старту роботи?
– Набір на проєкт у фонді закривається протягом декількох днів після його запуску – це основна причина того, чому фонд продовжує свою роботу. Ми розуміємо, що є сім”ї з дітьми, які потребують допомоги. І крім нас, наразі, їм не допомагають. Також нам подобається те, що ми робимо, “горимо” цією справою. Є бажання розвивати фонд у велику організацію, яка буде надавати якісну психологічну допомогу сотням українських сімей.
За час існування фонду ми:
- надали допомогу 90 дітям
- провели 100 індивідуальних онлайн занять
- провели 30 онлайн групових занять для дітей віком від 5 до 14 років
Спільний проєкт з гімназією “Крила” для збору коштів для проєктів фонду
– Які плани у KI(N)D’S на 2023 рік?
– Акцент у нашій роботі – працювати на якість, а не кількість. Тому, до прикладу, в пріоритеті поглиблена робота з однією сім’єю протягом двох місяців, а не 50 разових консультацій за той же період з багатьма родинами.
Розвиток нашого фонду – це унікальний, персональний досвід. Звісно, в Україні є благодійні фонди, які надихають – Таблеточки, Happy today, Фундація Загорій. До речі, завдяки останній організації, яка проводить безкоштовне навчання для людей, які хочуть працювати в некомерційному секторі – ми зрозуміли, як побудувати основу роботи фонду.
Загалом, ми маємо амбітні цілі. Якщо зараз у проєкті “Індивідуальний супровід сімей з дітьми з особливими освітніми потребами” – один психолог та 10 сімей, то наша ціль до кінця 2023 – це 100 сімей та 10 психологів.
Стежте за KI(N)D’S у мережі:
сайт – https://kindsfund.com/
Фейсбук – https://www.facebook.com/kindsfund
Інстаграм – https://www.instagram.com/kinds.fund/