Богородчани все ж увійдуть до Надвірнянського району, – Кабмін
12 Чер, 2020 13:12
Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 12 червня затвердив список 129 районів в Україні, замість 490 існуючих. Франківщину поділили на п’ять частин.
Читайте також: “Пункти незламності” на Прикарпатті тепер можна знайти у “Дії”
Про це повідомляє Українська правда.
“Зараз існує на мапі 490 районів, їх пропонується укрупнити і створити втричі менше. Існуючий районний поділ був утворений ще В СРСР, у першій половині минулого століття. Це не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні, тому треба наводити порядок.
Для прикладу, є райони, де проживає 5 тисяч людей і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне”, – пояснює прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами посадовця, новий проєкт районування областей потрібен для ефективного функціонування влади та не дублювання функцій.
Івано-Франківську область розділили на 5 районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський.
Нагадаємо, днями під стінами Івано-Франківської облдержадміністрації зібралися кілька десятків мешканців Богородчан та району. Люди приїхали до чиновників, аби заявити про свою позицію – не хочуть, аби в ході адміністративно-територіальної реформи Богородчанщина увійшла в Надвірнянський район.
В ОДА протестувальників запевнили, що бажання увійти до Івано-Франківського району почують в Кабміні.
Згідно з картою, яку оприлюднив Мінрегіон, Богородчани таки увійдуть до Надвірнянського району.
Як відомо, після нового адміністративно-територіального поділу райадміністрації матимуть значно менше обов’язків і повноважень та будуть виконувати радше наглядові та рекомендаційні функції. Натомість громади на місцях отримають більше повноважень, зокрема гроші йтимуть на пряму в ОТГ, а не в район.
Функцією нових районів має стати по суті нагляд за органами місцевого самоврядування та використанням коштів держбюджету, координація роботи правоохоронних і різних контролюючих органів.