Бракує доказів: суд виправдав франківця, підозрюваного у вбивстві кримінального авторитета

Автор: Жанна Головенко

02 Oct, 2023 12:50

Поділитись публікацією
Бракує доказів: суд виправдав франківця, підозрюваного у вбивстві кримінального авторитета

Через брак доказів Івано-Франківський міський суд виправдав франківця, якого підозрювали в убивстві 60-річного кримінального авторитета на прізвисько “Шелеп”.

Про це пише Галка з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Нагадаємо, Андрія Шелепіна на псевдо «Шелеп» вбили 30 грудня 2018 року з використанням вогнепальної зброї (ФОТО, ВІДЕО). Пізніше стало відомо, автомобіль, який міг бути причетний до вбивства у Франківську, знайшли спаленим в районі Набережної (ФОТО).

Першого листопада 2019 року поліція затримала і вручила підозру 25-річному іванофранківцю, котрий, за версією слідства, був причетний до смерті Андрія Шелепіна.

Під час судового засідання обвинувачений свою провину не визнав. Він заявив, що у день вбивства знаходився у ресторані “Пасаж”, а відеодокази того, що справді там перебував, надати не може, бо вже пройшло багато часу від моменту вбивства і до моменту його затримання. З потерпілим не знайомий, хоча й знав, хто він. 

Під час розгляду справи стало відомо, що згідно з експертизою, є певний збіг ДНК-профілю на гільзі з місця вбивства та з отриманими взірцями від обвинуваченого. До слова, підсудний зазначив, що поліціянти без його згоди два рази відбирали в нього дані ДНК. Зокрема, одного разу його зупинила патрульна поліція і запропонувала пройти тест на стан сп’яніння, а перед тим – сплюнути, щоб «Драгер» спрацював:

“Сказали, що прилад не спрацьовує, бо багато слини, патрульна сказала сплюнути і тоді дути. Сплюнув, пройшов тест, сказали, що може їхати. Потім дізнався, що місце обгородили фішками і щось вилучали. Влітку 2019 року отримав повістку у цій справі”, — йдеться у витязі. 

Прокурори у суді підтвердили, що в обвинуваченого двічі негласно відбиралися зразки ДНК. На суді також опитали кількох свідків, які зазначили, що чоловіка не впізнають, і не бачили його в день вбивства поруч з житлом потерпілого.

Суддя зазначив, що зібраних доказів недостатньо для визнання провини. Обвинувачення  ґрунтується лише на збігові ДНК на одній із куль, а це не доводить, що саме франківчанин скоїв це вбивство. Тож суд визнав затриманого невинним. Йому повернули понад 630 тисяч гривень застави. Вирок можна оскаржити в апеляційному судді.