“Брассік рекомендує”: у Франківську створили буклет для покращення спілкування дітей і військових (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

05 Чер, 2024 17:57

Поділитись публікацією
“Брассік рекомендує”: у Франківську створили буклет для покращення спілкування дітей і військових (ФОТО)

4 червня команда Першого Добровольчого Хірургічного Шпиталю “БРАСС” презентувала буклет для дітей військових. Аби полегшити комунікацію малечі з батьками, які вирушили на захист України, кіт-реабілітолог Брассік пояснює складні речі простими словами. 

Про це пише “Галка” з презентації. 

Буклет орієнтований на дітей віком від 7 до 12 років, чиї рідні служать або служили в ЗСУ. 

За словами психологині “БРАСС” та співавторки видання Анни Галущак, завдяки цьому буклету вони хочуть допомогти дітям впоратися з тривогою і краще зрозуміти своїх батьків-військових: 

“Тут є загальні рекомендації про стрес, такими доступними словами. Є поради щодо самозаспокоєння. А також є пояснення деяких особливостей в поведінці батьків. Адже, якщо тато тільки повернувся з зони бойових дій, навіть сигнал машини може викликати у нього ступор. Важливо, щоб дитина розуміла, чому так відбувається, не шукала причини в собі й, можливо, навіть спробувала заспокоїти”, — каже Анна Галущак.

Символом помічного буклету буде обрали кіт-реабілітолог Брасс. Саме він відповідає на запитання діток, вчить як працюють вправи для самозаспокоєння і висловлює підтримку. 

Зокрема всередині буклету містяться: 

  • Роз’яснення простими словами таких понять, як ПТСР, тригери, флешбеки, оніміння емоцій тощо.

  • Рекомендації щодо спілкування з татом, який повернувся з війни.

  • Пояснення про стрес та як з ним впоратись.

  • Вправи, які допоможуть у моменти стресу.

  • Поради щодо турботи про себе.

Керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук додає, що їхня команда має намір максимально розповсюдити цей буклет, зокрема і серед школярів: 

“Ми обговорювали з Департаментом соцполітики й відділом освіти шляхи поширення цього буклету. Хоча ми це тільки вчора почали оборювати, але такий намір точно є і я думаю, ми знайдемо юридичні механізми для його реалізації. Мабуть, у партнерстві з міським головою”, — говорить Станіслав Онищук.

Як писала “Галка”, кіт-реабілітолог з’явився у шпиталі на Прикарпатті, де лікують поранених Захисників. 

Читайте також: “Це проблеми не лише ветеранів, а й усього суспільства”: у Франківську стартував форум для та про ветеранів (ФОТО)