Бразильська казка без щасливого кінця. Історія одного чарівника

10 Лют, 2021 19:30

Поділитись публікацією
Бразильська казка без щасливого кінця. Історія одного чарівника

На початку 21-го століття в світі футболу була ціла плеяда зоряних гравців: Девід Бекхем, Роналдо, Тьєррі Анрі, Андреа Пірло, Андрій Шевченко, Луїш Фігу, Роналдіньо і це лише невелика частина.

«Реал Мадрид» в цей час зібрав навіть цілий «Галактікос»: в складі мадридців одночасно грали 4 володарі «Золотого м’яча»: Зінедін Зідан, Луїш Фігу, Майкл Оуен і Девід Бекхем. Свого часу улюбленець мільйонів Бекхем відкрив моду серед хлопців на мелірування волосся, химерні хвостики на голові, татуювання, сережки у вухах і незвичайний стиль в одязі. Фраза Роналдіньо «Мама, хочеш« Lays »?» стала крилатою, реклама виправдала себе: продаж чіпсів, дійсно, збільшилася. Рекламні бренди всерйоз взялися за співпрацю з зірками спорту, спостерігаючи за тим, як стрімко зростає їх популярність і як вони стають лідерами думок.

«Coca-cola», «Pepsi», «Gillette» і багато інших компаній шикувалися в чергу, щоб укласти контракт з зірками футболу. Розквіт припав і на букмекерські контори. За рахунок особистого майстерності гравця він поодинці міг вирішити результат будь-якого матчу, тому фаворитом вважалися ті клуби, за які грали зірки того часу, що найчастіше було виправдано, особливо улюбленим поєдинком в той час на ставках був «Ель-класико». Правда, на той момент інформації про те, як краще ставити на спорт було небагато, і кожен сподівався на свої особисті аналітичні здібності.

Легендарний Роналдіньо був улюбленцем мільйонів уболівальників по всьому світу, він був чарівником на полі і добрим хлопцем за його межами. В одному з «Ель класико» вболівальники «Реала» на домашньому стадіоні проводжали бразильця стоячи оваціями, хоча він забив в ворота їхнього улюбленого клубу  2 м’ячі і просто розірвав мадридців в той вечір. Овації від заклятого ворога – рідкісний прецедент в футболі. Наприклад, Луїша Фігу після його переходу з «Барселони» в «Реал» на «Камп Ноу» вітали градом з серветок, пляшок, а хтось підготувався особливо добре – і на зелений газон полетіла свиняча голова. Чим же Роні зміг підкорити як своїх, так і чужих уболівальників? Відповідь проста: він був футбольним гедоністом. Це переконання колись призвело бразильця на вершину футбольного Олімпу і воно ж спустило його з небес на землю.

Роналдіньо стрімко почав втрачати форму і з людини, якому аплодували стоячи не тільки на «Камп Ноу», він перетворився в того, кого освистували свої ж вболівальники. Причин такого різкого спаду було кілька. Одна з них полягала в тому, що бразилець втратив мотивацію. У 18 років Роні був зіркою Бразилії, в 21 став суперзіркою в «ПСЖ», в 22 виграв виграв Чемпіонат світу, в 23 виїхав з Парижа в столицю Каталонії. «World Soccer» визнав Роналдіньо кращим гравцем в світі, коли тому було 24, а в 25 всі обкладинки спортивних видань опублікували Роналдіньо, який позує з «Золотим м’ячем».

Крім яскравих індивідуальних нагород, бразилець виграв з «Барсою» двічі національний чемпіонат Іспанії, став переможцем Ліги чемпіонів, Суперкубок Іспанії підкорився каталонцям також двічі. Не можна сказати, що нагороди сипалися на бразильця незаслужено, зовсім ні, але коли в 25-26 років ти приміряєш на себе корону і всі почесті дістаються тобі, складно знайти мотивацію для подальшої кар’єри. Поступово у Роні ніби пропав інтерес до футболу, Райкаард, який тренував на той момент «Барсу», навіть виключав бразильця зі складу команди. Рішення тренера було обумовлено неприпустимим відношенням бразильця до тренувань. До моменту приходу Пепа Гвардіоли в команду стало очевидним, що Роналдіньо точно покине каталонців і в новому проєкті братимуть участь не буде.

Багато хто стверджує, що Роні просто не дали часу, він не зміг перебудуватися під нову тактику Райкаарда і саме через це трапився різкий спад, інші списують невдачі бразильця на його халатне ставлення до власного здоров’я: зайва вага і пропуск тренувань негативно позначалися на грі Роні .

Час сяйва Роналдіньо в футболі, на жаль, був дуже коротким. Здавалося, в сучасному футболі не знайшлося місця для гедонізму Роналдіньо, але який же яскравий слід залишив після себе в історії футболу бразилець.