Брехня, погрози, побиття: «Дира» розповів, як під Ратушею стріляв у підприємця

Автор: Застава Максим

13 Лют, 2020 14:40

Брехня, погрози, побиття: «Дира» розповів, як під Ратушею стріляв у підприємця

13 лютого в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Михайла Дерещука, якого підозрюють у завершеному замаху на вбивство місцевого підприємця Ігоря Гербіна, інформує “Галка”.

Читайте також: Стрілянина під Ратушею: у суді допитали слідчого, який вів справу Дерещука (ФОТО)

Як відомо, влітку 2017 року поблизу міської ратуші підозрюваний впритул розстріляв автомобіль “Ауді”, в якому знаходився потерпілий (ФОТО, ВІДЕО). Ігор Гербін (відомий як “Червонець”) через кілька днів помер у лікарні. Тепер рідні загиблого підприємця вимагають максимального покарання для стрільця з-під Ратуші й мільйон гривень компенсації.

В листопаді 2018-ого “Дира” подав скаргу на слідчого. 15 лютого 2019 суд задовільнив скаргу Дерещука і визнав неправомірною бездіяльність слідчого, яка полягає у невиконанні 29 ухвал.

Засідання 13 лютого розпочали з розгляду клопотань, які надійшли до суддів.

Зокрема, Дерещук клопотав про долучення до матеріалів справи фото з галереї його телефона.

«На цих фото я і Вікторія Романко, а також вона з букетом троянд. Ці фото підтвердять, що Романко в суді давала неправдиві свідчення», – пояснив Дерещук.

Судді вирішили задовольнити це клопотання «Дири».

Також обвинувачений просить перевірити смс, відправлені з його телефона, на номер Вікторії Романко, де він пише, щоб вона розповіла правду, «бо буде біда».

Це клопотання судді не погодили.

Ще Михайло Дерещук клопотав про повторний допит свідка Костіва, мовляв, той дав неправильні свідчення.

«Цей свідок казав, що я стріляв не тільки по Ігорю Гербіну, а й у Святослава Брецка. Крім того, прошу допитати знову свідків Романко та Брецка. Я зараз надаю докази, що вони свідчили неправдиво», – каже «Дира».

Судді ухвалили відмовити у цьому клопотанні, мотивуючи це тим, що свідки уже були допитані.

Також Дерещук просить долучити до матеріалів справи понад 2,5 тисячі сторінок роздруківки телефонних дзвінків та смс між фігурантами справи у період з 1 травня до 6 серпня 2017 року.

«На сторінках цих документів підтверджується, що Романко та її подруга Собістян часто були в мене вдома. Вона мені першою дзвонила. Це також підтверджує те, що Романко дала неправдиві свідчення та вводила суд в оману. Також з цих документів ясно, що Гербін та Брецко мене побили і навіть після того продовжували мені погрожувати. Дані матеріали здобуті в рамках кримінального провадження, де я потерпілий. Здобуті законним шляхом», – наголошує «Дира».

«Я не розумію, яким чином ці документи спростовуватимуть провину обвинуваченого», – прокоментував Дерещук.

Судді вирішили у задоволенні клопотанні відмовити, зазначивши, що воно необґрунтоване та безпідставне.

Далі обвинувачений Дерещук дав покази та розповів про той день, коли сталася стрілянина під Ратушею, та події, які передували їй.

«Все почалося з Вікторії Романко. Ми познайомилися й у нас склалися інтимні відносини. Потім ми сварилися-мирилися. В якийсь прекрасний момент, вона сказала, що через те, що я подзвонив її чоловіку та розказав про наші стосунки, він перестає давати гроші. Я пообіцяв, що допомагатиму їй сплачувати кредит, який вона взяла. Я його погасив. Далі наші стосунки почали псуватися», – каже обвинувачуваний.

Потім, за словами Дерещука, він дізнався, що Вікторія Романко є власницею магазину, а його «розводили» на гроші.

«Вона завжди обдурювала і казала, що це не її магазин. Я купував Вікторії квіти та випивку. Одного разу зайшов до її магазину. Вона зі мною уникала зустрічі, а мене знову дурили, що то не її магазин. Сказав, що якщо вона мені передзвонить, то піду говорити з її чоловіком. Через деякий час мені сказали, що вона хоче зі мною поговорити. Я прийшов, а там мене почали бити Брецко і Гербін. Не знаю, чия це була ініціатива. Потім знову мене побили в магазині, заставляли просити пробачення у Романко. Потім, коли мене відпустили, 28 липня 2017 року, я дізнався, що це все спланувала Вікторія Романко. Того ж дня до мене подзвонив Гербін з погрозами. Потім я написав Романко смс, в якій сказав, що зі мною все добре, і після цього знову пішли погрози від Гербіна. Потім мені сказали, що відео з моїм побиттям є в Інтернеті. Після цього я пішов стріляти у Гербіна. Видно, що я стріляв, не в голову, що свідчить, що я не думав його вбивати», – продовжує Дерещук.

Далі обвинувачений розповів, що їздив у село його батька попрощатися з ним та бабусею.

«Вже коли мене затримали, я просив швидку допомогу, бо мені було погано. Але мене ніхто не слухав, казали «як ти стріляєш у людей, то для чого тобі швидка?». Далі були слідчі дії з незрозумілими слідчими».

Судді запитали у Дерещука, з якою метою він стріляв у підприємця Гербіна, якщо, як каже, не хотів його вбити.

«Рано чи пізно чаша переливається, я довго терпів. Я терпів погрози, побиття, але для чого було відео виставляти в Інтернет? Я був обурений! Стріляв по ногах, аби поранити ноги», – відповів «Дира».

Також Дерещук ще раз наголосив, що ще раніше хотів це все припинити, тому і писав Вікторії Романко, аби розповіла правду фігурантам конфлікту.

«Все – через неї, добре дослідіть документи і матеріали й ви у цьому переконаєтеся. Винним себе визнаю частково, бо стріляв. Також готовий відшкодувати те, що пошкодив машину та плазму, яка була в ній», – підсумував Дерещук. Після цього судді оголосили перерву.

Справу продовжать розглядати 27 лютого та 17 березня.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 2
  • like
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry