Бронювання військовозобов’язаних: коротко про те, кому і на скільки його дають

Автор: Застава Максим

21 Чер, 2024 13:01

Поділитись публікацією
Бронювання військовозобов’язаних: коротко про те, кому і на скільки його дають

Кабмін у червні 2024 року оновив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. У Міністерстві охорони здоров’я зібрали основну інформацію.

Читайте також: Кабмін простимулює інвестиції в Буковель

Насамперед забронювати можна працівників критично важливих підприємств. Їх визначають в обласній військовій адміністрації або у МОЗ, якщо йдеться про підприємства, важливі для охорони здоров’я, пише “Галка” з посиланням на Міністерство.

Статус критично важливого підприємство підтверджує не рідше, ніж раз на рік.

Підприємство може забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників (кількість станом на 18 травня 2024 року). Якщо ж кількість останніх збільшилася після цієї дати, то розрахунок здійснюють станом на дату подання списків.

Строк дії відстрочки не може перевищувати 12 місяців, водночас постанова не впливає на відстрочки, надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки до 8 червня 2024 року.

Військовозобов’язаного можна забронювати незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. Військовозобов’язаних, які згідно із законом не мають бути призвані на військову службу під час мобілізації, бронювати не потрібно. Якщо військовозобов’язана людина призначається на іншу посаду на цьому ж підприємстві, надана їй відстрочка від призову залишається дійсною.

Документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки, є витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою підприємства (у разі її наявності).

Підприємство в п’ятиденний строк із дня видачі витягу має надіслати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про його бронювання для зарахування його на спеціальний військовий облік.

Як відбувається бронювання

  1. Підприємство подає до МОЗ або ОВА обґрунтоване звернення про визнання критично важливим;
  2. МОЗ або ОВА ухвалює рішення і видає розпорядчий документ. Від дати його видання підприємство визнається критично важливим;
  3. Підприємство формує списки військовозобов’язаних працівників;
  4. Орган, що ухвалив рішення про визнання підприємства критично важливим, направляє цей список на погодження до Міноборони та затвердження – до Мінекономіки;
  5. Також цей орган інформує підприємство про рішення Мінекономіки;
  6. Підприємство оформлює витяги про бронювання кожного окремого військовозобов’язаного і видає їх під розпис. 

Теги: