Британія першою у світі схвалила таблетки від COVID-19, які тестували на франківських хворих
04 Лис, 2021 15:23
Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила препарат “Молнупіравір” проти Covid-19, який можна приймати вдома.
Читайте також: «Скуштувати місцеву кухню, яку любили літератори»: у Франківську та на Верховинщині готують новий туристичний гастротур
Про затвердження ліків повідомило Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних товарів (MHRA) у четвер, пише “Європейська правда“.
“Молнупіравір” схвалений для застосування у людей з коронавірусом у легкій та середнього ступеня важкості формі принаймні з одним фактором ризику розвитку важкої форми захворювання. До таких факторів ризику належать ожиріння, літній вік (більше 60 років), цукровий діабет або хвороби серця.
Препарат, розроблений компаніями Ridgeback Biotherapeutics та Merck Sharp&Dohme (MSD), перешкоджає реплікації вірусу. Завдяки підтримці низького рівня вірусу в організмі зменшується важкість перебігу захворювання.
На основі даних клінічних випробувань вдалось з’ясувати, що препарат найбільш ефективний при прийомі на ранніх стадіях інфекції. Тому MHRA рекомендує використовувати його якнайшвидше після позитивного результату тесту на Covid-19 і протягом п’яти днів після появи симптомів.
“Сьогодні історичний день для нашої країни, оскільки Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила противірусний препарат, який можна приймати вдома від Covid-19. Це змінить правила гри для найбільш вразливих та людей з ослабленим імунітетом, які невдовзі зможуть отримати новаторське лікування”, – прокоментував міністр охорони здоров’я Британії Саджид Джавід.
“Молнупіравір” є першим противірусним препаратом від Covid, який можна приймати у вигляді таблеток, а не вводити внутрішньовенно.
Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) наприкінці жовтня почало прискорену процедуру вивчення цього препарату для лікування Covid-19 у дорослих.
Як інформувала “Галка” раніше, в експерименті ефективності препарату взяли участь близько 100 франківців. Про це редакцію повідомив керівник відділення клінічних випробувань Центральної міської клінічної лікарні Роман Фіщук.
“Мали набрати 1550 пацієнтів для оцінки даних. Але вони зупинили набір достроково, бо після проміжного аналізу (майже 800 пацієнтів) побачили, що препарат настільки ефективний, що отримали дозвіл від FDA зупинити набір достроково і подаватись на реєстрацію препарату”, – ділиться Фіщук.
Як уточнив “Галці” Фіщук, близько 100 хворих на коронавірус франківців – пацієнтів ЦМКЛ, обласної клінічної інфекційної лікарні та фтизіопульмонологічного центру – взяли участь у дослідженні препарату.