Буде демонтаж вітрин: власники «Дністра» відновлять повний доступ до колонади (ДОКУМЕНТ)

Автор: Турій Роман

13 Кві, 2021 10:11

Поділитись публікацією
Буде демонтаж вітрин: власники «Дністра» відновлять повний доступ до колонади (ДОКУМЕНТ)

Власниця готелю “Дністер” Надія Лєвшакова, дружина Мирослава Бойка опублікувала відкритий лист із заявою щодо колонади пам’ятки архітектури. 

Читайте також: “Реставрація” порушує будівельні норми, – Галка отримала ймовірно оригінальні документи відбудови готелю “Дністер”

У ньому йдеться про те, що бізнесмени погоджуються відновити доступ громади до колонади та демонтувати встановлені склопакети між колонами, пише “Галка”.

“Всі наші намагання вирішити питання колонади за круглим столом, де би ми змогли повною мірою висвітлити свою ідею, її необхідність для громади, та спільно з усіма охочими конструктивно обговорити це питання – не були почуті ні активістами, ні представниками влади”, – наголошує Лєвшакова.

Однак враховуючи чисельні звернення громади, які вболівають за збереження історичної спадщини, було прийняте рішення демонтажу скандальних вітрин між колонадами.

 “Податки, які сплачуються, в тому числі за територію підколонного простору, – будуть поступати від нас і надалі в бюджет міста. Просимо міського голову ці податки й платежі направляти на ремонт тієї частини кам’яниці “Австрія”, що не належить до готелю “Дністер”, та має занедбаний, а місцями аварійний стан”, – наголосила Лєвшакова та її команда.

Нагадаємо, в останні тижні громада кілька разів влаштовували протести під відремонтованим готелем “Дністер”, вимагаючи не склити прохід між колонадою готелю (ФОТО, ВІДЕО). Власники споруди наголошували, що простір буде відкритим для охочих – там облаштують арт-галерею (ФОТО, ВІДЕО). 

На захист вільного проходу стали відомі франківці Ірма Вітовська та Юрій Андрухович. 

У готелі наголосили, що на демонтаж буде потрібно кілька тижнів – адже ці роботи проводить спецбригада з іншої області.