“Будемо захищати наш європейський вибір”: франківці поїдуть до столиці зустрічати Порошенка

Автор: Костинюк Олександр

12 Jan, 2022 16:25

Поділитись публікацією
“Будемо захищати наш європейський вибір”: франківці поїдуть до столиці зустрічати Порошенка

У понеділок, 17 січня, до Києва з відрядження прибуває п’ятий президент України Петро Порошенко. З Франківська до столиці збирається делегація на акцію проти переслідування опозиції та наступу на демократію.

Читайте також: Міська рада погодила об'єднання чотирьох медзакладів Франківська в один "кластер"

Про це розповіли 12 січня в офісі територіальної організації «Європейської Солідарності», пише “Галка”.

Нагадаємо, Петра Порошенка підозрюють у держзраді та сприянні терористичній організації – ДБР. Суд арештував все майно Порошенка у справі про держзраду.

Голова фракції “Європейська Солідарність” в Івано-Франківській міській раді Олексій Петечел каже –  адвокати Петра Порошенка дуже правильно сформулювали, що протягом двох з половиною років стосовно нього відбувається «юридичний треш».

“Бо настільки відверто нехтувати навіть простими вимогами кримінально-процесуального законодавства, пов’язаних з тими процедурами, цього давно вже не було. Це розуміють ті, хто знають, і знають, які можуть бути наслідки. Генеральний прокурор не наважилася підписати підозру, ще від жовтня намагалися знайти ту жертву, яка зважиться на цей крок і підпише. Сама підозра – це, на мій погляд, курсова робота третьокурсника юридичного факультету, десь на трієчку. Багато тексту і ні про що, якісь загальні фрази, невідомі особи, в невідомому місці, в невстановлений час… Аналогічно відбуваються наступні процедурні рішення, які ніякого відношення до правильності й законності не мають”.

На думку Олексія Петечела, виконується просто політичне замовлення: вчинити будь-якою ціною ті чи інші дії, незважаючи на юридичні наслідки:

“Розумні люди на таке не підписуються, а ті, хто це роблять, прийде час, і за всі правопорушення, будуть нести юридичні наслідки. Таке враження, що у Зеленського хворобливе бачення будь-якою ціною обмежити Петру Порошенку можливості та повноваження, зокрема і на міжнародному рівні. Звичайно, від нас буде відповідна реакція, ми точно будемо поруч з нашим лідером у всіх подіях, які стосовно нього будуть здійснюватися. Нині ми говоримо про банальне порушення законодавства, яке сьогодні стосується однієї людини, а завтра може стосуватися будь-кого. І однозначно скочує нас навіть вже не до часів Януковича, а ще нижче. Тому закликаємо усіх долучатися та підтримувати у питаннях, які стосуються забезпечення законності та правопорядку”, – зазначив Петечел.

Громадський діяч, шеф-редактор інтернет-порталу “Стик-Антикорупція” Мирон Дмитрик каже, що 17 січня поїде в Київ не зустрічати Порошенка, а захищати себе від свавілля, яке чинить теперішня влада.

“Влада, яка прийшла за допомогою відвертої брехні, маніпуляцій, фейків, продовжує творити їх далі. Зараз вони втілюють в реальність все те, у чому звинувачували попередню владу. Вони перейшли вже всі “червоні лінії”. Мені як юристу було смішно читати ту підозру,  я витратив час, аби прочитати весь той юридичний треш. Але питання навіть не в ній, а в тих мотедах, які застосовуються, і не лише до Порошенка. Рік відвертої брехні по Вагнергейту, постійні начебто відрядження по Оманах. Вже порахували, що за два роки Зеленський відпочивав більше, ніж 200 днів, був у відпустках, десь пропадає постійно на кілька днів. Це неприступимо, особливо в період ескалації на сході. Закликаю всіх 17 січня скористатися приводом повернення Порошенка і дати зрозуміти цій “зеленій” владі, що її час наближається до кінця. І юридична відповідальність дуже швидко настане”, – зауважив Дмитрик.

За словами Мирона Дмитрика, “єдина маніакальна мета Зеленського – посадити Порошенка, а його команда – абсолютні професіонали у створенні фейків”.

Голова фракції “Європейська Солідарність” в Івано-Франківській обласній раді Ростислав Кукурудз анонсував, що справді у понеділок до Києва з Франківська поїде численна делегація.

“Нинішні події – це маніпулятивні події, відволікання уваги людей від росту цін, краху промисловості, нової хвилі коронавірусу. Нам розповідають про якийсь неймовірний ріст ВВП, якого насправді ніхто не відчуває у своїх гаманцях. На фоні трагічних подій для економіки держави, просто відволікається увага і намагаються зробити винного одного – Порошенка, приписуючи йому якісь звинувачення. Це та людина, яка відбудувала українську армію, зберегла незалежність України, а його звинувачують у держзраді. Це верх цинізму. Ми їдемо і віримо, що там буде підтримка дуже багатьох людей з усіх регіонів країни. Ми будемо там захищати наш європейський вибір”, – додав Кукурудз.