Будівлі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прихистили вже майже півтори тисячі переселенців

Автор: Костинюк Олександр

23 Mar, 2022 07:30

Поділитись публікацією
Будівлі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прихистили вже майже півтори тисячі переселенців

До Івано-Франківської області щодня приїжджають люди з областей, де були ракетні обстріли чи точилися бої.

Як повідомляла “Галка” раніше, архієпархіальні об’єкти викоористуовують для надання тимчасового прихистку для людей, які рятували свої життя від війни.

Нещодавно, декілька сімей з дітьми поселилися в Надвірнянському районі, у селі Заріччя. Там, при греко-католицькій парафії Різдва Пресвятої Богородиці, катехитично-реколекційний будинок свв. Кирила і Методія відчинив свої двері для вимушено переселених осіб. Сьогодні там перебувають близько пів сотні осіб з Харківської та Київської областей.

“Щоби всі вони мали належні умови проживання, волонтери Архієпархіального координаційного антикризового центру регулярно передають туди продукти харчування, медикаменти, засоби особистої гігієни та одяг”, – повідомляє “Галку” департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Словами вдячності поділився один із вимушених переселенців, розповівши про те, що його сім’ї на щастя вдалося врятуватися.

«Ми тікали, і не знали, куди податися. Сьогодні неймовірно вдячні церкві, яка нас прихистила. Наші діти тут в безпеці, вони більше не плачуть. Тут всі приязні, ми отримуємо волонтерську допомогу, основні продукти харчування. Разом готуємо і спільними зусиллями наводимо лад. Незнайомці перебувають в діалозі між собою і в таких непростих обставинах залишаються людьми», – розповів Павло.

Пригадуємо, що з моменту війни росії в Україні Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ віддала всі придатні для житла будівлі для поселення тимчасово переміщених осіб. Станом на сьогодні адмінбудівлі Архієпархії та приміщення, які надали парафіяни, вже дали прихисток для майже 1 400 вимушено переселених осіб.

Близько 500 осіб з вимушено переселених забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням.