Будівлі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ дали прихисток вже понад тисячі переселенцям

Автор: Костинюк Олександр

09 Mar, 2022 10:43

Поділитись публікацією
Будівлі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ дали прихисток вже понад тисячі переселенцям

В Івано-Франківську з моменту військової агресії Росії в Україні активно функціонує Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр.

Станом на восьме березня працівники Центру здійснюють своє служіння в таких напрямках: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У рамках допомоги особам, що покинули зону бойових дій, шукаючи прихистку в нашому регіоні, Лікувально-діагностичний Центр св. Луки більше тижня надає всім потребуючим безкоштовні медичні послуги.

Окрім того, всі адміністративні будинки Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ активно приймають вимушено переселених осіб. 

Івано-Франківська Духовна Семінарія

Тут проживають 142 вимушено переселених осіб, а загалом, з моменту російського вторгнення, семінарія прихистила понад 300 осіб. Це люди з різних регіонів, які сьогодні перебувають під обстрілами та бомбардуваннями російських військ.

Урочище Підлюте

В Підлютому вже прийняли 80 осіб. З ними також постійно є священник – о. Василь Філіпович, адміністратор катехитичного центру, який старається через Боже слово, молитву та сповіді підтримати осіб, які покинули рідні домівки, щоби вберегти своє життя.

Католицький ліцей св. Василія Великого

Ще під час першої робочої зустрічі працівників Архієпархіального Координаційного антикризового центру, директор Католицького ліцею о. Маркіян Букатчук заявив, до заклад готовий у будь-яку мить приймати вимушено переселених осіб. Станом на сьогодні тут поселили вже 82 особи.

«Вони проживають по класах, де ми поставили ліжка та матраци. Нашими спільними зусиллями ми забезпечили всіх, хто в нас проживає, повноцінним триразовим харчуванням, яке проходить у шкільній їдальні», – каже о. Маркіян.

Окрім того, чимала кількість біженців також проживає в парафіяльних будинках громад у різних селах та містах Прикарпаття.

“Тут добре попрацювали наші священники, які зорганізували своїх парафіян, щоби ті відкрили свої серця та двері для потребуючих. На даний момент при різних парафіях нашої Архієпархії проживає понад 450 вимушено переселених осіб”, – йдеться в повідомленні.

Загалом на 13-ий день російської війни в Україні адмінбудівлі Архієпархії та приміщення, які надали парафіяни, вже прихистили майже 1200 вимушено переселених осіб.