Була лише маленька ранка біля серця: медики, які надавали першу допомогу загиблому від вистрілу школяреві на Франківщині (ФОТО)

Автор: Турій Роман

23 Лис, 2023 13:04

Поділитись публікацією
Була лише маленька ранка біля серця: медики, які надавали першу допомогу загиблому від вистрілу школяреві на Франківщині (ФОТО)

Освітяни та медики села Пнів Надвірнянського району, де від вистрілу з пневматичної рушниці під час шкільного гуртка загинув 14-річний школяр, розповіли про спроби надати йому першу допомогу. 

Як раніше писала Галка, 22 листопада на Надвірнянщині дитина загинула від вистрілу з пневматичної зброї у місцевому ліцеї. Згодом стало відомо, що учень Пнівського ліцею загинув через необережне поводження з пневматичною гвинтівкою іншого учня, – місцева влада.

“Суспільному” стало відомо, що першу домедичну допомогу пораненому учню надавав директор ліцею, згодом — працівники місцевої амбулаторії. Серед них — фельдшерка комунального підприємства “Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги” села Пнів Ольга Атаманюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція затримала вчителя, у якого на уроці учень ненавмисно застрелив іншого

 
Ольга Атаманюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Вчора між 15:00 та 16:00 прибігли два хлопчики. Вони були дуже стурбовані. Що сталося, ми не зрозуміли, єдине, що був урок та травмували дитину. Ми зі старшою сестрою швидко взяли сумку “невідкладки”, тонометр, джгут. Першою прибігла Ірина Іванівна. Вона побачила директора, що надавав першу домедичну допомогу. Після ми почали міряти пульс, тиск. Дитина не подавала ознак життя. Ми почали непрямий масаж серця, вкололи маніпуляцію, щоб підняти тиск, хоч його не було”, — каже Ольга Атаманюк.

З її слів, через 5 хвилин приїхали працівники “швидкої”, проте їм також не вдалося реанімувати дитину. Вони констатували час смерті.

НАЙВАЖЛИВІШІ ФРАНКІВСЬКІ НОВИНИ У ВАШОМУ ТЕЛЕГРАМ, ПІДПИСУЙТЕСЯ 

При попередньому огляді у дитини була маленька ранка біля серця, каже старша сестра комунального підприємства “Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги” села Пнів Ірина Лесюк.

 
Ірина Лесюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Нам сказали, що у дітей було навчання. Куля потрапила прямо у серце. Були ознаки, що там була маленька ранка. Але це було неочікувано. Ми думали, що трішки зачепило, але так, щоб спричинило смерть. Ніхто цього не очікував”, — говорить Ірина Лесюк.

Дев’ятикласника поранили між 15:10 та 15:20, каже директор Пнівського ліцею Василь Космірак.

“За 10-15 хвилин прибула швидка допомога. До цього прибігли працівники амбулаторії. Вчитель зараз — у лікарні, зі слів інших людей. У нього були проблеми із серцем і три інфаркти, також була операція на серці. Вчора ми не мали змоги поспілкуватися з батьками померлого хлопця, адже вчителя і мене забрали у відділ поліції для свідчень”, — розповів директор Василь Космірак.

 
Директор Пнівського ліцею Василь Космірак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Наразі в освітньому закладі розпочали службове розслідування та надають психологічну допомогу, каже директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віктор Кімакович.

“У таких випадках є затверджена процедура службового розслідування. Сьогодні вона розпочалася. До завершення я не можу нічого коментувати. Ми розуміємо, що ця трагедія зачепила як працівників, так і учнів, тому ми з нашою психологічною службою привезли найкращих психологів для роботи з учнями та колективом”, — говорить Віктор Кімакович.