Було 8000 заявок: франківський студент стажується в найбільшій лабораторії фізики високих енергій (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

06 Лип, 2023 15:39

Поділитись публікацією
Було 8000 заявок: франківський студент стажується в найбільшій лабораторії фізики високих енергій (ФОТО)

Юрій Храбатин, студент кафедри інженерії програмного забезпечення Івано-Франківського національного технічного університеті нафти і газу, став учасником тримісячної міжнародної програми стажування CERN Summer Student Programme 2023.

На участь у програмі відібрали 140 учасників, хоча заявки подали понад 8000 охочих з майже 80 країн світу, пише Галка

Про конкурс Юрій дізнався восени 2022 року —  знайшов оголошення в інтернеті. Подав необхідні документи з рекомендаціями та мотиваційним листом. А вже у березні отримав від CERN листа зі запрошення до участі в програмі. 

Стажування почалося 5 червня й триватиме до 31 серпня. 

Наразі студент проживає у Женеві. Він залучений до колективу науковців, які досліджують мюони (нестабільні елементарні частинки з негативним електричним зарядом), які утворюються при розпаді атомного ядра:

“Тут дуже класно і цікаво. Мене долучили до реального проєкту по розробці концепції нового мюонного колайдера. Я опрацьовую дані за певними алгоритмами. Проєкт пишу на Phyton. Крім того, щодня є по дві лекції, де нам пояснюють теорію щодо складу атомного ядра“, — розповів Юрій Храбатин Галці

Проєкт «Integration of Muon Collider simulation code into Gaudi framework» створює комп’ютерну симуляцію мюонного колайдера, який планується створити на заміну сучасного Великого адронного колайдера (ВАК).

Згідно з концептом, мюонний колайдер матиме можливість збільшити енергію пучків заряджених частин в сотні разів у порівняні з сучасною енергією у ВАК.

Довідково: CERN, Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН) — міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій.

Сьогодні на експериментальному обладнанні CERN працює близько 12000 дослідників 80 національностей із 500 наукових центрів і університетів — це половина всіх фізиків — дослідників мікросвіту. З 2016 року Україна є асоційованим членом в CERN.