«Бути надійним тилом та областю-годувальницею для всієї країни», – Світлана Онищук про завдання Франківщини (ФОТО) 

Автор: Зелінська Таня

30 Mar, 2022 14:47

Поділитись публікацією
«Бути надійним тилом та областю-годувальницею для всієї країни», – Світлана Онищук про завдання Франківщини (ФОТО) 

30 березня на брифінгу в Івано-Франківській облдержадміністрації повідомили про ситуацію на Прикарпатті.

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук коротко розповіла про те, що відбувається в області, пише «Галка».

«Сьогодні в Україні 35-ий день війни, і народ гідно протистоїть російському окупанту. Прикарпаття має бути надійним тилом. Тому важливо організовувати всі сфери діяльності. Також зараз потрібно, щоб ми були єдині. Тому ми розпочали молебні, які проводить духовенство різних конфесій, адже молитва ломить залізо і спасе наш народ», – каже Світлана Онищук.

Голова ОВА зазначила, що Прикарпаття активно працює з переселенцями. Вже більше 114 тисяч осіб розміщено на Прикарпатті:

«Соціальна сфера дуже активно працює. З перших днів був створений координаційний штаб з питань вимушено переміщених осіб. Нині дуже потрібна допомога переселенцям, і ми гостинно запрошуємо всіх до нас. 114 тисяч людей – це офіційно зареєстровані, а реально їх набагато більше. Тому закликаю усіх реєструватися. Розміщено вже 348 дітей з інтернатних установ. Діти справді потребують медичної допомоги, вони розміщені у санаторних закладах області. Нам дуже допомагають волонтери, і велика їм подяка за це».

Також, за словами Світлани Онищук, передбачені заклади, які приймають людей транзитом. В області таких є 31. Понад 18 тисяч ліжкомісць підготували для переселенців. Також вже близько 600 вимушено переміщених осіб звернулися в центр зайнятості для працевлаштування. Попри складнощі, дуже важливо, щоб в області працював освітній процес. Усі 604 заклади працюють на дистанційному навчанні. 7 тисяч внутрішньо переміщених дітей теж навчаються разом із прикарпатцями.

«Щоб забезпечити координацію у всіх сферах, важливо, щоб економіка працювала. До нас приїжджає бізнес, різні установи. 78 суб’єктів господарювання задекларували чіткий намір переїхати на Прикарпаття, 5 уже працюють. Франківщина має бути областю-годувальницею для всієї країни. Працюємо з нашими фермерами, і плануємо провести посівну кампанію в повному обсязі».

Насамкінець Світлана Онищук зазначила, що знову збільшується кількість хворих на коронавірус, тому закликала всіх провакцинуватися, хто ще цього не зробив. Начальник Головного управління Нацполіції в області Сергій Безпалько зауважив, що підрозділи поліції та МВС на 100% забезпечують правопорядок.

«Щодо мародерства, то обстановка наразі є контрольованою. Я це запевняю і кажу, що поліція готова до виконання усіх завдань», – додав Безпалько.