Був вдячний путіну за війну в Україні: на Прикарпатті затримали чоловіка, якого підозрюють у сепаратизмі (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

29 Sep, 2023 10:55

Поділитись публікацією
Був вдячний путіну за війну в Україні: на Прикарпатті затримали чоловіка, якого підозрюють у сепаратизмі (ФОТО)

В Коломиї затримали 47-річного місцевого мешканця, який вів проросійську пропаганду в інтернеті. Чоловік проводив активну антиукраїнську діяльність в одній із заборонених соцмереж. Там він поширював кремлівську дезінформацію, виправдовував російську агресію наміром вигнати з Києва «нацистську» владу та необхідністю «зупинити громадянську війну на Донбасі».

Про це пише Галка з посиланням на Франківську СБУ.

При цьому, в дописах чоловіка лицемірно стверджувалося, що росія не ворог Україні, а «братній народ», а війна є результатом підступів «колективного Заходу». Крім того, фігурант вважав українські землі «подарованими росією», був вдячний путіну за війну та називав «справжніми героями» російських загарбників і терористів «л/днр».

У розповсюджених ним публікаціях закликали до об’єднання зусиль з рф у боротьбі проти України та повстань зі зброєю, щоб «скинути українську владу», «розігнати Верховну раду» та «змінити місцевих нацистів».
 
Упродовж жовтня-листопада 2022 року він також виправдовував так звану спецоперацію та дякував за неї російській владі, а окуповані міста України називав звільненими.
 
Під час затримання зловмисника правоохоронці вилучили мобільний телефон із доказами протиправної діяльності.
 
Йому повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
▪ ч. 3 ст. 109 – розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади;
▪ ч. 1 ст. 110 – розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
▪ ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 – виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.
 
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою.