“Бюджет наступного року буде непростим для органів місцевого самоврядування”, – Марцінків (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

18 Лис, 2019 11:31

Поділитись публікацією
“Бюджет наступного року буде непростим для органів місцевого самоврядування”, – Марцінків (ФОТО)

18 листопада на пресконференції очільники прикарпатських громад, представники влади та експерти розповіли, як вплине Держбюджет-2020 на розвиток місцевого самоврядування.

Читайте також: Цьогоріч заходи до Дня міста були благодійними? А хто платив за безкоштовний проїзд? – розбір “Галки”

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, бюджет наступного року буде достатньо непростим для органів місцевого самоврядування, інформує “Галка”.

“Підняття зарплат бюджетникам, напевно, не буде. Медична субвенція передбачена лише на три місяці. А що далі? Ми не до кінця розуміємо, як фінансуватимуться наші комунальні підприємства. Ще один факт – фонд соцекономрозвитку. Ці кошти досі не розблоковані. Якщо їх і не розблокують, то це призведе до величезного навантаження на місцеві бюджети. Прикарпаття за цієї субвенцією має отримати 163 мільйони гривень, але зараз їх немає. Невелика перемога для нас- вдалося скасувати постанову яка не дозволяла органам місцевого самоврядування регулювати тарифи на тепло. Ще одна перемога – збереження акцизного податку для міст, сіл, селищ і ОТГ”, – розповідає Марцінків.

Народний депутат України Зіновій Андрійович каже, що важливо знайти той компроміс, який дасть можливість органам місцевого самоврядування логічно продовжувати позитивні реформи.

“Ми нині маємо розширити палітру місцевих податків і зборів, щоб місцеве самоврядування не стало “місцевим самовиживанням”. Нам у Верховній Раді вдалося відтермінувати закон про скасування пайової участі. Бо пайова участь – це основа основ розвитку малих сіл і селищ. Щодо акцизного збору, то ми розуміли, що це – один з основних податків до органів місцевого самоврядування. Відстоювати реформу децентралізації саме в плані фінансової самостійності важко, але ми будемо продовжувати працювати над цим”, – зазначив Андрійович.

Селищний голова Богородчан Ростислав Заремба зауважив – Держбюджет-2020 міг стати катастрофічним для місцевих громад.

“Проте, незважаючи на тривожні очікування, бюджет наступного року, хоч і мінімально, але захистить наші потреби. Ми маємо розуміти: якщо делегуються повноваження на місця, то мають делегуватися і фінансові ресурси. Діяльність Уряду має координуватися депутатами, які не зі слів розуміють, що таке місцеве самоврядування. І лише в такій співпраці можна домогтися позитивних змін”, – каже Заремба.

Очільник Делятинської ОТГ Богдан Клим’юк каже, одним із найпроблемніших питань держбюджету-2020 було питання акцизного податку, і дуже добре, що його залишили “на місцях”.

“Інша проблема – зменшення розміру додаткової дотації на 50%. Ці кошти треба буде дофінансувати з місцевого бюджету. А ці гроші могли б піти на розвиток інфраструктури. Ще для нас важлива медична субвенція. Нестача цих коштів можуть “потягнути” скорочення та звільнення у медичній сфері”.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук зазначив, що Асоціація продовжує працювати над проблемами, які виникають в органах місцевого самоврядування.

“Ми завжди виступаємо за компенсатора. Важливим компенсатором для нас могло би бути збільшення податку на доходи фізичних осіб, але наразі до цього не доходить”, – додає Стефанчук.