Бюджетникам Прикарпаття замало виділяють на заробітну плату

Автор: Людмила Баран

18 Сер, 2015 13:30

Бюджетникам Прикарпаття замало виділяють на заробітну плату

Місцеві бюджети Івано-Франківської області неефективно розподіляють бюджетні кошти Зокрема, щодо виділення заробітної плати.

Про це на засіданні колегії облдержадміністрації 18 серпня повідомила заступник начальника департаменту фінансів ОДА Леся Балагура.

Видатки зведеного бюджету області за перше півріччя 2015-ого склали 4 мільярди 234 мільйони 900 тисяч гривень. Порівняно з минулим роком, вони зросли на 647,6 мільйонів.

“Разом з тим місцевими органами влади при розподілі фінансового ресурсу не в усіх випадках враховуються пріоритетність спрямування кощтів. Більшість місцевих бюджетів спрямовує кошти на непершочергові видатки”, – зауважила Леся Балагура

За її словами, неналежно виконуються заходи щодо жорсткої економії бюджетних коштів, затверджені розпорядженням обласної адміністрації. В області затверджені заходи щодо економії видатків з бюджету на суму 52,4 мільйони гривень. З них за перше півріччя виконано 29, 9 мільйонів, в тому числі по заробітній платі 22,2 мільйони гривень.

Найменш ефективними були такі заходи у Верховинському, Галицькому, Долинському, Снятинському районах.

На початок 2015 року місцеві бюджети мали у своєму розпорядженні фінансовий ресурс 133,3 мільйони гривень вільних залишків. Майже 70% з них витратили станом на 1 липня на не першочергові видатки.

Найгірший відсоток спрямування коштів на зарплату спостерігається у бюджетах Тисменицького (6,5%), Галицького (8,6%), Снятинського (9%), Тлумацького (18,7%), міста Калуша (8,3%).

“Це стає великою проблемою, оскільки Мінфін розробляє порядок щодо поділу стабілізаційної дотації, одним з критеріїв буде власний внесок спрямування коштів на заробітну плату”, – зазначила Балагура.

Голова облдержадміністрації звернувся до представників районів, сказав, що  зараз є можливості по-господарськи владнати ситуацію, щоб в кінці року  не залишитися ні з чим. Також доручив фінансовому департаменту моніторити видатки з бюджетів.

“Кінець року буде дуже важким”, – зауважив Олег Гончарук.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...