Сьогодні, 13 серпня, на територію садиби заїхала техніка і розпочалися роботи по знесенню архітектурної пам’ятки.
Будинок, хоч і внесений у список нововиявлених пам’яток архітектури, але необхідну процедуру пройти так і не встиг, пише “Галицький кореспондент”.
Як повідомлялося, на місці двохсотлітньої садиби має бути багатоповерхівка. Департамент архітектури видав містобудівні умови й обмеження.
Керуючий процесом знесення будівлі пан Андрій зазначає, що її буде цілком зруйновано і зберігати в ньому вже просто нічого. “Колони при вході ми планували демонтувати, але виявилось, що вони не монолітні, а теж викладені із цегли. Тобто, якщо ми спробуємо їх перенести, то вони просто розсиплються”, – зазначив чоловік в коментарі “Галицькому кореспонденту”.
Робітники ж додають, що рятувати будівлю потрібно було ще 20 років тому, а не тепер, коли вона вже “на ладан дихає”.
Попри це забудовник Дмитро Сіреджук раніше запевняв кореспондента «ГК»: «Ми не просто залишимо деякі старі елементи, а при можливості 100% усіх старих елементів, які вдасться зберегти, збережемо і поставимо на місці нового будинку. Де вони були, там вони і будуть. Ніхто не говорить про те, щоб їх зняти і викинути. Колони, пілястри – ми будемо максимально використовувати старі елементи у новій будові».
Проте, зі слів робітників, ніяких вказівок на збереження тієї чи іншої частини фасаду чи будівлі не надходило.
Будинок Гриневичів збудовано майже 200 років тому. Він демонструє типову міщанську архітектуру Станиславова до Мармулядової пожежі 1868 року. Оскільки тоді центр міста вигорів включно із ратушею, садиба Гриневичів сьогодні є унікальним явищем давньої містової архітектури, такого типу будинків у Франківську більше немає.
Пан Андрій зазначив, що на місті старого музею побудують будинок, в якому будуть використані ті елементи, тільки вже виготовленні із сучасних матеріалів.