“Це не про красу, а про глибокий сенс”: у Франківську показали відновлені скульптури з “Конгресу рисувальників” (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

09 Sep, 2020 19:32

Поділитись публікацією
“Це не про красу, а про глибокий сенс”: у Франківську показали відновлені скульптури з “Конгресу рисувальників” (ФОТО)

Відновлені скульптури з “Конгресу рисувальників” представили у галереї “Детектор”.

Влітку 2015 до Франківська приїхав Павел Альтгамер (відомий польський творець інсталяцій), у той час відбувався конгрес – пристрасна взаємодія жителів Iвано-Франківська, митців та скульптур, інформує “Галка”. Тоді за участі 10 художників та містян весь Франківськ став трішки золотим.

“Конгрес рисувальників” об’єднав людей завдяки спільному малюванню та став безпосереднім виявом колективної творчості. Кожен малював де хотів і що хотів, профеcійні та непрофесійні художники, аматори мистецтва перетнулись на одній локації для проведення діалогу через засоби візуальної комунікації. Таким чином склалася ситуація, коли всі малювали разом, без жодної можливості ізоляції від інших, це “породжувало нову свідомість спільноти”.

Сьогодні ж містяни мають можливість пригадати або ж по-новому для себе відкрити ті емоції та сенси, які заклали митці у 2015. На виставці представили три відновлені скульптури, щоб поновити в пам’яті, переосмислити та знайти власне їхнє трактування.

“Кожна з трьох скульптур створена з природних матеріалів. Скульптура “Україна” символізує стан жінки в нашій країні і стан самої країни, адже це і ніжний стан, і дуже войовничий елемент. Якщо “Україна” стоїть на ногах, то дві інші скульптури – розляглися, і кожен сам для себе має знайти їх сенс та суть”, – каже кураторка галереї “Детектор” Лілія Гоголь.

Скульптури будуть у галереї тиждень, на самому “Промприладі” вони стоятимуть в коридорі, адже, як кажуть організатори, “важливо, щоб людина, коли заходить, відчувала що мистецтву надається велика роль та цінність, бачила і насолоджувалась ним”.

Також Лілія Гоголь розповідає, чому виставка у золотих кольорах, та який у цьому прихований сенс.

“Золото є основним кольором виставки, бо у Альтгамера є проєкт, де численна кількість осіб одягалась в золото і гуляла містами. Ми вхопилися за цю важливу візуальну ноту і зробили багато афіш, перемалювали бордюри. В 2015 це був основний колір. Золото – не поверхневість, це не тому, що воно блистить, за цим є глибша цінність. Ця виставка не про красивість, а про глибші сенси”, – каже Лілія Гоголь.