«Це великий здобуток для нас»: штат Франківського драмтеатру поповнила перспективна режисерка вірменського походження (ФОТО)
23 Січ, 2020 11:30
В Івано-Франківську працюватиме одна з найцікавіших молодих українських режисерок Роза Саркісян.
Читайте також: Франківський драмтеатр готує прем'єру та нову "сцену-межу", де глядачі й актори будуть за одним столом (ФОТО)
Про це розповіли 23 січня на пресконференції у Франківському драмтеатрі.
Після відзначення свого 80-ліття та завершення різдвяних свят новими театральними роботами («Коляда та й плєс… Ізпрєжди віка…» та «Алладін і чарівна лампа») Івано-Франківський національний академічний драмтеатр ім. І.Франка активно працює в кількох напрямках.
Перший спрямований на підбір найкращих кадрів, другий – на добір різнопланового драматургічного матеріалу для постановок.
За словами керівника Франківського драмтеатру Ростислава Держипільського, такого сезону за кількістю вистав та якістю драматургії у місті ще не було.
«Я кожного разу кажу, що театральний сезон буде крутим. Цього разу він буде ще крутішим. Ми маємо укомплектований штат і багато якісного драматичного матеріалу. Буде багато класних прем‘єр за участю відомих українських артистів», – анонсував Держипільський.
Так, з 16 січня до театру після творчого конкурсу прийшла одна з найцікавіших молодих українських режисерок Роза Саркісян.
Етнічна вірменка для старту своєї роботи у Франківську обрала тему національних травм. Мисткиня прагне її опрацьовувати в форматі документального кіно. Першу постановку Роза Саркісян робитиме з учнями «Дитячої театральної майстерності» та з професійними акторами.
«Це великий здобуток для нашого театру. Вона трошки по-іншому дивиться на театр, і це дуже класно. Вона емігрувала з Карабаху, дитинство провела в Харкові. Зараз я дуже щасливий, що Роза з нами. І та програма, яку вона запропонувала, дуже цікава», – каже Ростислав Держипільський.
Режисерка Роза Саркісян зазначила – дуже щаслива працювати у Франківському драмтеатрі, адже вважає його одним із провідних в Україні.
«Більшість національних театрів під «національним» сприймають етнічне, вузьке. Але ми ж розуміємо, що Україна включає багато етносів, хоч і паспорт у всіх український. Часто ми сприймаємо якісь історичні травми з позиції жертви, але ж були етапи, коли ми були свідками і просто мовчали. Я хочу розвивати цю тему, хочу, щоб театр рефлексував і опрацьовував складні теми», – каже Роза Саркісян.
Кадровий склад також поповнив екс«заньківчанин» Юрій Хвостенко, який вже почав роботу в постановці режисера Андрія Приходька «Едіп-цар» (ФОТО). Прем‘єра постановки запланована на 11 квітня.
Головний режисер Жюль Одрі працюватиме над соціальною комедією «Гоголь-кабаре» (за мотивами творів Миколи Гоголя).
«Після постановки на камерній сцені твору «Фелікс Австрія», я відчув, що хочу поставити кабаре на великій сцені. У мене вже є подібний досвід – в Парижі я ставив «Ревізора». Чому Гоголь? Бо мені подобається, як він робить соціальні комедії», – додав Жюль Одрі.