Чаї, кераміка та ліжники: як підприємці прифронтових областей знайомилися з локальними ремеслами Прикарпаття (ФОТОРЕПОРТАЖ)
04 Вер, 2022 20:52
Другого вересня підприємці з восьми прифронтових областей відвідали крафтові виробництва на Коломийщині та Косівщині.
Це вже друга така поїздка, яку організувала Івано-Франківська торгово-промислова палата у рамках проекту «Розвиток бізнес-сектору України», який реалізовується за підтримки американського фонду USAID, пише Галка.
За словами проектного менеджера Олега Яцюка, локації з крафтовим виробництвом вибрали тому, бо вони якнайкраще відображають особливість ведення малого місцевого бізнесу на Прикарпатті. Тож досвід прикарпатців стане у пригоді гостям з інших областей.
“Ми обрали ті галузі, у якій наша область сильна. Було з чого обирати, адже таких локацій у нас дуже багато. Перед туром менеджери здійснили ознайомчі поїздки. Після чого відібрали декілька найуспішніших підпрємств, які готові ділитися власним досвідом, – розповів Олег Яцюк.
Першою локацією, яку відвідали учасники подорожі, стало коломийське село Спас. Там вони познайомилися з бізнесом сім’ї Стовп’юків, які спеціалізуються на виготовленні екопродукції. Мова йде про різноманітні чаї, які виготовляють виключно з карпатських трав та ягід. Також тут роблять різноманітні драже з меду, прополісу та ягід. І, що найголовніше, солодощі без будь-яких консервантів та добавок . Це все продають на внутрішньому ринку, а також експортують у країни ЄС. До слова, продукція підприємства нараховує близько 120 різних найменувань.
Далі підприємці відвідали Косів, де познайомилися з виробництвом відомої на весь світ мальованої кераміки та кафелю. Майстри детально розповіли про процес створення керамічних виробів, організацію праці та презентували власні вироби. Нагадаємо, декілька років тому косівську кераміку визнали культурною спадщиною ЮНЕСКО.
Також завітали і в столицю ліжникарства – у село Яворів. Там гості відвідали майстерню ліжникарки Світлани Павлюк. Майстриня розповіла присутнім історію давнього ремесла. Окрім того, жінка поділилася власним досвідом створення успішного бізнесу. Адже вона має чим похвалитися – зараз вироби з її майстерні користуються чималою популярністю закордоном.
Насамкінець підприємці відвідали сироварню у гірському селі Снідавка. “Далекі гори”, саме так називається підприємство, знаходиться на висоті понад 900 метрів на рівнем моря. Тут варять сир з молока корів, що випасаються на гірських лугах на висоті до 1200 метрів. Власниця сироварні ознайомила присутніх з технологією виготовлення сирів, яких вони роблять близько 10 найменувань. Також вона поділилася секретами успішного бізнесу.
Гість туру – Сергій Святний живе в Ніжині, що у Чернігівській області. Він різьбяр, член національної спілки майстрів України. Чоловік розповідає, що мріяв побачити народні промисли Прикарпаття. Адже хоче вийти на новий рівень розвитку власної справи і впевнений, що досвід прикарпатських колег стане йому у нагоді.
“Давно хотів побачити, як це все організовано у вас. Як люди працюють, не опускають руки і розвивають власну справу. Наприклад, сироварня у Снідавці – це ж треба мати таку мужність відкрити такий бізнес у віддаленому селі, де ще й дороги нормальної немає! Досвід, який отримав під час поїздки, мені знадобиться 100%. Це без сумніву”, – поділився Сергій Святний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємці з прифронтових регіонів побачили, як працює успішний бізнес на Рогатинщині (ФОТО)
Читайте також: Педагогиня-новаторка з Франківська стала фіналісткою відбору "РодовідУчитель - 2022"