Часткова мобілізація 2014: на Городенківщині люди вийшли на протест, перекрили дорогу. Утихомирювати їх приїхав Доній?

Автор: Турій Роман

20 Aug, 2014 17:22

Поділитись публікацією
Часткова мобілізація 2014: на Городенківщині люди вийшли на протест, перекрили дорогу. Утихомирювати їх приїхав Доній?

У Городенківському районі в селі Олієво-Королівці мешканці вийшли на протест проти часткової мобілізації, оскільки сьогодні, 20 серпня, у сільраду прийшло 30 повісток. Мобілізувати мали молодих 20-річних хлопців і чоловіків, у сім’ях яких є маленькі діти.

Село повстало. Громада навіть перекрила дорогу Городенка – Івано-Франківськ на двох ділянках: в зонах виїзду з присілка Олієво та села Олієво-Королівка.

Як повідомляють джерела видання www.galka.if.ua станом на 16 годину 30 хвилин протест не завершився, більше того, він у самому розпалі. Начебто утихомирювати селян приїхав нардеп Олесь Доній. Кажуть, що він уже горло зірвав, але громада не дає йому сказати ні слова.

Близько через сорок хвилин, люди все ж розійшлися.

Джерела «Галки» кажуть про те, що винними у ситуації вважають голів військкоматів, які не донесли до громади інформацію про мобілізацію. Зокрема, що мобілізують хлопців не для того, аби відправити одразу в зону АТО, а для участі в навчаннях. Зокрема, начебто мобілізовані мають протягом місяця чи двох місяців пройти навчання на полігоні в Делятині і тільки після цього за власним бажанням, вони можуть бути відправленими в зону АТО.

Окрім того, мешканці району вважають, що часткова мобілізація має бути добровільною, тоді би і вдалося уникнути проблем і протестів.

«Немає оголошення воєнного стану і повної мобілізації, коли до війська йдуть всі. Зараз часткова мобілізація, тому хлопці і чоловіки мали би йти до армії за власним бажанням», – кажуть джерела видання.