Часто на запити не відповідали, – активісти про моніторинг декларацій прикарпатських суддів

Автор: Дубінець Вікторія

08 Вер, 2017 12:17

Поділитись публікацією
Часто на запити не відповідали, – активісти про моніторинг декларацій прикарпатських суддів

8 вересня ГО “Центр політичних студій” презентував аналіз відповідності стилю життя до задекларованих доходів прикарпатських суддів.

Читайте також: На рекламу Марцінківа і його команди у ЗМІ з міського бюджету витратили 36 мільйонів гривень

Протягом шести місяців аналітики організації формували профайли судів та моніторили декларації 20 прикарпатських судів. Вдалось перевірити майже дві сотні декларації та порівняти задеклароване майно із тим, що вказане в реєстрах нерухомого та рухомого майна.

“Наша мета – налагодити контакти між громадянами та суддями, адже наші суди мають дуже низький рівень довіри, і над цим треба працювати. Потрібно, щоб нечесні судді не здійснювали судочинство і звільнилися або самі, або під тиском громади, а ті, які працюють гідно, далі лишилися працювати і представляли нас. Зарплати суддів будуть збільшуватися у зв’язку з судовою реформою, йтиме набір у суди, і важливо, щоб ці відбори були якісні”, – каже керівник проекту Віталій Світлик.

Для аналізу декларацій виробили єдиний механізм: переглядали декларації за 3 роки, брали витяг із реєстру нерухомого майна за прізвищем, ім’ям, по батькові, якщо виникали неточності – брали коментарі у суддів.

“Частина суддів йшла на контакт, і ми просили надати витяг реєстру. Ми не публікували персональні дані, проте просили підтвердити ті твердження, які вони дають. Логіка проста, якщо людина це задекларувала, то може надати витяг”, – каже аналітик проекту Михайло Джогола.

Однак активісти стверджують, що не завжди могли зконтактуватися з суддями.

“Ми попередньо надсилали запити в суди з проханням надати контактні номери телефонів, але часто на запити не відповідали, або ухилялися від відповіді. Але контакти були потрібні, бо ми розуміємо, що не всі вміють заповнювати інформацію. Принцип заповнення може бути правильним, але по суті і технології є питання”, – каже Світлик.

Надав усі контакти тільки Богородчанський суд. Впродовж 2 місяців активісти намагалися додзвонитися до всіх судів, після вирішили оприлюднити інформацію без коментарів. Проте уже написали 2 спростування, тому що після появи інформації судді самі телефонували.

“Ми розуміємо, що можуть бути судові позови, але люди мають знати. Ми вже отримали фідбек від людей. Нам пишуть, що судді ще мають багато нерухомості. Ми будемо ці повідомлення опрацьовувати, бо не можемо посилатися тільки на чутки, і будемо говорити, щоб більше людей зверталося до нас на сторінку Суд.іф.юа. Суддю в Долинському районі нам не видно”, – зауважує Світлик.

Щодо франківських судів та апеляційного суду області ще готуються 4 статті. Коли буде вся інформація, тоді робитимуть аналітику, розслідування та надсилатимуть запити у НАЗК, якщо виявлять факт приховування майна, інформує Галка.