Частинка історії поневолення України: фільм “Будинок “Слово” презентували у Франківську (ТРЕЙЛЕР)

Автор: Турій Роман

12 Тра, 2024 22:52

Поділитись публікацією
Частинка історії поневолення України: фільм “Будинок “Слово” презентували у Франківську  (ТРЕЙЛЕР)

12 травня в Івано-Франківську презентували художній фільм “Будинок “Слово””. 

На неї завітав головний актор стрічки Станіслав Сукненко, котрий зіграв театрала Леся Курбаса, пише Галка

Стрічка, хоч і має художню інтерпретацію, заснована на реальних подіях. Йдеться про споруду, що збудували комуністи у 1927 році у Харкові, де збиралися культурні діячі – художники, письменники тощо. Радянська влада пробувала виховати лояльних до себе митців, тому контролювала і прослуховувала інтелігенцією, яка збиралася тут. Герої фільму “Будинок Слово” пишуть романи, кохаються, шпигують і зникають безвісти. Бо тих, хто відмовився долучатися до пропаганди – режим знищив.

“Після прем’єри в Києві до нас приходили люди і казали, що ніколи не чули історію про цей будинок. Про неймовірну кількість творчих людей, яких стратили лише тому, що вони не стали рупором радянської влади. А ті, хто стали нею, то стали відомими поетами, якими ми вивчали у школі – Тичину, Сосюру, інших. Це частинка історії поневолення України, знецінення її митців і культури”, – сказав Сукненко. 

Станіслав Сукненко розповів, що команда творців особливо уважно підійшла до акторського складу. Обирали тих, хто візуально схожий до своїх героїв в кіно. А їх є близько 30-ти.

 

“На знімальному майданчику ми називали один одного іменами своїх героїв. Ми працювали як команда”, – додав актор. 

Зйомки кіно стартували ще в 2018 році, коли зняли половину фільму і була пауза через брак фінансування. Тож керівник ГО «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА КІНОКОМІСІЯ» Віктор Вінтоняк, яка долучилася до дистрибуції фільму, висловив радість з того, що стрічка таки вийшла у прокат.

“Епоха 20-30-их років минулого століття стає дуже популярною серед молоді. І це тішить. І це дуже важливе кіно. Через кіно піднімаємо величезний пласт історії, яка забута. Це про питання нашої ідентичності. Символізм, що прем’єра у час війни, і свідчить, що нас не вбити”, – каже Вінтоняк.

Будинок “Слово” досі стоїть у Харкові, зазначив Вінтоняк, але про нього не знають навіть місцеві.

Фільм можна переглянути у всіх івано-франківських кінотеатрах. 

Читайте також: У палаці Потоцьких розпочали створення креативного простору (ФОТО)