Чемпіонат студентської баскетбольної ліги завершився у Франківську

Автор: Борис Марія

12 Чер, 2017 09:16

В Івано-Франківську завершився Чемпіонат студентської баскетбольної ліги серед чоловічих команд.

Про це розповів головний суддя Чемпіонату студентської ліги Геннадій Калашніков.

За 3-4 місця змагалися команди Національного медичного університету і Вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки.

«Гра розпочалася активними атаками гравців ІФНМУ, у яких атаки виглядали більш змістовними, ніж у команди суперника. Кидки з ближньої та середньої відстані були влучнішими і, як результат, першу чверть «медики» виграли з відривом у 8 очок. В другій чверті гравці ІФНМУ продовжували відриватися в рахунку від суперника. Перша половина гри закінчилася з рахунком 32-20. В другій половині гри, а особливо в 4-й чверті, ситуація кардинально змінилася. Гравці ІФВПУ СОТ стали більше закидати у кошик суперника, у них стали змістовнішими атаки. Але технічний фол, який заробив гравець ІФВПУ СОТ, а також 5-й фол гравця команди зробили свою недобру справу для команди. Втративши одного з ключових гравців, інші гравці команди спромоглися лише скоротити відрив від суперника лише до 3-х очок. Ця різниця зберігалася протягом останньої хвилини, впродовж якої, кожна команда брала по одному, а то і два тайм-аути. Але жодній з команд так і не вдалося здійснити хоча б один влучний кидок, а команді ІФВПУ СОТ – кидок з дальньої відстані, щоб перевести гру в овер-тайм», – прокоментував він.

Перемогу в грі здобула команда ІФНМУ з рахунком 53:50, яка і завоювала 3-е місце в Чемпіонаті студентської ліги.

У фінальній грі Чемпіонату студентської ліги зійшлися команди Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу і Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.  На жаль, на грі був присутнім тільки один суддя.

«Гра розпочалася з шалених по швидкостях атак гравців ПНУ, які використовували максимум 10-15 секунд на свої атаки. Гравці ПНУ також приголомшили свого суперника з перших хвилин гри своїми 3-очковими кидками, яких гравці команди закинули в 1-й чверті аж 5 (це своєрідний рекорд Чемпіонату). На 5-й хвилині 1-ї чверті гри при рахунку 2:19 тренер ІФНТУНГ був вимушений взяти 1-й тайм-аут в першій половині гри. Цю чверть господарі програли з рахунком 8:29. В другій чверті ситуація змінилася. Можливо, через розслабленість гравців ПНУ, які вели в рахунку вже з різницею у 21 очко, у гравців ІФНТУНГ «пішли» кидки з середньої відстані, вони також закинули два 3-очкових кидки, у них стали змістовнішими атаки і, в цілому, вони виграли цю чверть з рахунком 21:17. В третій чверті ситуація знову змінилася на протилежну. Тепер вже знову ввімкнули оберти гравці ПНУ, які до другої половини 3-ї чверті вигравали її з рахунком 26:11. Хотілось би відмітити той факт, що гра позначилася своєю «чистотою». На момент майже кінця третьої чверті гравці обох найсильніших студентських команд області заробили лише  3 (ІФНТУНГ) і 4 (ПНУ) командних фолів, що може також претендувати на своєрідий рекорд Чемпіонату.

На жаль, а одній із атак команди ІФНТУНГ їхній гравець в боротьбі за м’яч під щитом суперника вдарив ліктем в груди суперника. Оскільки суддя був один, він не зміг побачив цього моменту, оскільки був візуально прикритий гравцями обох команд. Розпочалася словесне вияснення обставин між гравцями обох команд. Суддя зупинив гру, щоб зробити їм зауваження і попередження. Тренер ІФНТУНГ скористався моментом зупинки у грі і взяв тайм-аут, протягом якого вже розпочалося вияснення обставин між тренерами обох команд. В кінці тайм-ауту тренер команди ІФНТУНГ оголосив, що він відмовляється продовжувати гру і зняв команду з майданчика, не давши гравцям можливості дограти її до кінця. Тому, команді, яка відмовилася від участі в грі, була зарахована поразка з рахунком 0:20», – розповів пан Геннадій.