Чемпіонат України з пляжного футболу. День перший: “летючий” іспанець і сенсація від господарів (ФОТО)

Автор: Турій Роман

05 Сер, 2016 18:10

Вчора, 4 серпня, в Івано-Франківську стартував Чемпіонат України з пляжного футболу.

Спеціально до старту змагань спорткомплекс Академії НФК “Ураган” зазнав відчутних змін. Завдяки встановленим на протилежній до центральної трибуни стороні двох додаткових конструкцій кількість глядачів, які можуть розміститись сягнули десь 250-300 осіб (звичайно ж, виміри я проводив “на око”, тому перепрошую, якщо дуже помиляюсь), пише “Футбольний Франківськ”. Для музичного супроводу встановлено спеціальний павільйон для діджеїв та місток для прямих відеотрансляцій з двох камер. Новинкою стало те, що протягом всіх перерв у матчі глядачів розважали дівчата-черлідерки шоу-балету “Альянс”. Про стадіон розповіли, тепер ближче до пляжних баталій

Першими на майданчик вийшли минулорічний бронзовий призер ЧУ київський “Євроформат” та команда з зовсім немилозвучною назвою “Миронівська птахофабрика”, що представляє Черкаси. У складі “Євроформата” вперше за кілька останніх сезонів (а можливо і вперше в чемпіонатах України) вийшов іспанський легіонер Хосе Енріке Родрігес. Вже в дебюті поєдинку іспанець забив перший м’яч чемпіонату України-2016, тим самим вивівши свою команду вперед – 1:0. Згодом Хосе ще не раз перевіряв пильність голкіпера черкащан ударами через себе, та зумів відзначитись голом після найпопулярнішого прийому пляжного футболу лиш на старті другого періоду – триходівка Пославський-Євдокимов-Родрігес завершилась прекрасною боковою бісіклетою у виконанні останнього. На правду, “летючий” іспанець. Далі вже Ігор Біч таким же “макаром” віддав гольову передачу на Максима Войтенка, який довів рахунок до 3:0. До честі черкаських футболістів вони не склали зброю і за кілька миттєвостей відквитали один м’яч – Дмитро Джафаров не дозволив Пославському залишити свої ворота “сухими” у цьому матчі. Згодом Хосе відзначився сам і асистував Максиму Хижняку – підсумковий результат 5:1, а звання героя матчу можна сміливо віддавати іспанському вундеркінду.

“Євроформат” (Київ) – “Миронівська птахофабрика” (Черкаси) 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Голи: Х. Е. Родрігес, 7, 14, 23, Войтенко,17, Хижняк, 24 – Джафаров, 22

У другій парі ігрового дня зійшлись цьогорічний віце-чемпіон Euro Winners Cup (“пляжний” аналог Ліги Чемпіонів) київський “Artur Music” та дебютанти турніру такого високого рівня івано-франківський “Перфект”. І одразу ж не можемо не відзначити появу у складі “музикантів” чотириразовго (!) чемпіона світу з пляжного футболу бразильця Буру. Ще до початку поєдинку прогнозували повний розгром недосвідченим франківцям, та наші футболісти зуміли нав’язати боротьбу іменитим пляжникам. Перший тайм зустрічі на подив і приємність місцевим фанатам “пляжки” завершився мінімальною перемогою киян – 3:2. Голами відзначились Євген Рябчук, голкіпер “Артура” Віталій Сидоренко та Іван Глуцький. Натомість у “перфекціоністів” дублем вистрілив Арсен Дем’яник. На жаль, наших футболістів не вистачило на три тайми і в підсумку більш фізично підготовлені та майстерніші кияни довели різницю м’ячів до +6 – перемога 8:2 за віце-чемпіонами Європи.

“Artur Music” (Київ) – “Перфект” (Івано-Франківськ) 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)

Голи: Рябчук, 1, Сидоренко, 10, Глуцький, 11, 16, 22, 36, Ол-ій Зубенко, 31, 36 – А. Дем’яник, 5, 12

Найбільш очікуваною подією ігрового дня став поєдинок між івано-франківським “Ураганом-ПНУ” та чемпіоном Києва-2016 київським ПФК “Griffin”. Перед матчем на стадіоні відбулась офіційна церемонія відкриття чемпіонату. На урочисту церемонію завітали міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, віце-президент АПФУ Андрій Кунцевич, декан факультету фізичного виховання ПНУ Ярослав Яців, голова Івано-Франківської обласної федерації футболу Тарас Клим, виконавчий директор НФК “Ураган” Олег Ковальський та директор департаменту молоді та спорту ОДА Ігор Смаль.

Зі старту поєдинку обидві команди діяли дуже обережно – мінімум гострих моментів та максимум боротьби на кожному клаптику піщаного поля. Як підсумок, “сухий” результат першого тайму – 0:0. У середині другого періоду Ігор Левченко дальнім ударом з центра майданчика змусив шаленіти трибуни, відкривши рахунок у грі. Згодом лише нереальна гра у рамці господарів Андрія Неруша не дозволила “грифонам” зрівняти рахунок. Але наприкінці тайму і він був безсилий, коли Віталій Арановський з близької відстані відновив статус-кво, тож на другу перерву команди знову пішли за нічийного рахунку – 1:1. Чотири оберти секундної стрілки третього тайму вистачило франківцям, щоб вийти вперед – один з кращих бомбардирів чемпіонату Івано-Франківщини Ігор Кушецький головою розстріляв ворота Володимира Гладченка. За дві хвилини Олександр Галицький знову вирівняв становище у матчі – 2:2. Та все найцікавіше суперники залишили на останню хвилину зустрічі. Спочатку Роман Москалик вкотре вивів “ураганівців” вперед – 3:2 і здавалось би все, перемога не за горами. Та за 9 (!) секунд до фінальної сирени”грифони” отримали право на небезпечний штрафний з центру поля. Та з ударом Костянтина Макеєва впорався Андрій Неруш, а на добиванні Олексій Іллічьов не зумів переправити”круглого” у ствір воріт. Таким чином, 3:2 – “Ураган-ПНУ” творить першу сенсацію на турнірі, обігравши одного з основних претендентів на чемпіонське звання.

“Griffin” (Київ) – “Ураган-ПНУ” (Івано-Франківськ) 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Голи: Арановський, 23, Галицький, 30 – Левченко, 15, Кушецький, 28, Москалик, 36

І в завершальному матчі дня зійшлись чемпіон України-2014 дніпровський “Вибір” та київська “Альтернатива”. До середини другої дванадцятихвилинки “Вибір” зусиллями одного з кращих”пляжників” Європи, білоруського легіонера Ігоря Бриштеля впевнено лідирував у матчі – 4:0, і перемога дніпровських футболістів здавалась би не за горами. Та іншої думки були кияни, які ще до другої перерви зуміли зрівняти рахунок – 5:4. Постарались Олександр Науменко, в активі якого хет-трик, Віктор Бакуменко та Олександр Чикаловець. В заключному періоді перемогу дніпровцям приніс влучний удар Андрія Черевка – 7:6.

“Вибір” (Дніпро) – “Альтернатива” (Київ) 7:6 (1:0, 4:5, 2:1)

Голи: Бриштель, 4, 13, 15, 18, Бокач, 21, Константинов, 27, Черевко, 34 – Науменко, 20, 23, 24, Бакуменко, 20, 30, Чикаловець, 19

Приємно, що вперше матчі ЧУ з пляжного футболу обслуговував арбітр з Івано-Франківська Віктор Юзик. Та й варто сказати, що дебют нашого арбітра видався зовсім негливким, адже наш краянин не піддавався на падіння та провокації таких зірок світового пляжного футболу як бразильця Буру чи білоруса Ігоря Бриштеля.

Отже, свято пляжного футболу в місті набирає обертів, а це значить, що наступні три дні обіцяють бути максимально гарячими. Місце зустрічі незмінне – СК Академії НФК “Ураган” у мікрорайоні Пасічна.