Через 47 років росія знову спробувала посадити апарат на Місяць, але здається це в неї не вийшло (ОНОВЛЕНО)

Автор: Вадим Войтик

20 Сер, 2023 15:06

Поділитись публікацією
Через 47 років росія знову спробувала посадити апарат на Місяць, але здається це в неї не вийшло (ОНОВЛЕНО)

Космічний апарат “Луна-25”, перший російський місячний зонд за 47 років, зіштовхнувся з проблемою під час переходу на передпосадкову орбіту.  Місія закінчилася провалом.

Про це пишуть BBC, Liga та інші ЗМІ. 

“Сьогодні відповідно до програми польоту “Луни-25″, о 14:10 було видано імпульс для переходу станції на передпосадкову орбіту. Під час виконання операції, на борту автоматичної станції сталася позаштатна ситуація, яка не дозволила виконати маневр з заданими параметрами. Наразі фахівці групи керування ведуть аналіз ситуації”, – йдеться у повідомленні космічної корпорації держави-агресора.

Основна мета місії “Луна-25” – долетіти до Місяця, здійснити м’яку посадку, а потім пропрацювати там протягом року. Крім того, станція мала виконати низку наукових експериментів, зокрема визначити наявність води, але все-таки основне завдання — підготуватися до посадки інших станцій у майбутньому.

“Російський інтернет зараз переповнений чутками або сценаріями збою, і більшість із них припускають, що Luna-Glob (#Luna25) була втрачена. Один з аргументів – якби проблема не була фатальною, Роскосмос би просто ніколи не згадував про це!”, – написав галузевий журналіст Анатолій Зак з RussianSpaceWeb.com на X.

Нову російську місячну місію назвали “Луна-25”, щоб продемонструвати наступність радянської програми: остання експедиція до Місяця називалася “Луна-24” і тоді, у серпні 1976 року, вона завершилася успіхом.

З того часу СРСР, а потім росія робили кілька запусків космічних зондів до Місяця, які завершилися невдачами. Роботи над апаратом “Луна-25” тривали 20 років. 

Доповнено:

“Станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”, – Роскосмос.