Через брак місця в лікарнях Прикарпаття ДСНС планує розгорнути мобільний шпиталь

Автор: Застава Максим

17 Лют, 2021 12:38

Через брак місця в лікарнях Прикарпаття ДСНС планує розгорнути мобільний шпиталь

В Івано-Франківській облдержадміністрації, у зв’язку зі значним поширенням коронавірусної інфекції, 17 лютого зібрали комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, до якої долучилися головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко та міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Як відомо, на Івано-Франківщині тривалий час фіксують найбільше нових випадків коронавірусу в Україні. За минулу добу виявили 646 осіб, які занедужали.

Крім того, в лікарнях області бракує місць – деякі заповнені вщент. До прикладу, в ЦМКЛ людей кладуть у коридорах і їдальні.

“В області зафіксували ріст захворювання на 28,8%. Напружена ситуація по лікарнях – завантаженість під 100%. В реанімаціях не вистачає кисню. До прикладу, в Лисецькій лікарні”, – каже Степанов.

За словами Ляшка, ситуація щодо поширення коронавірусу є напруженою, на Івано-Франківщині – майже критична.

“Найбільше нас лякає кількість людей, яких госпіталізують. До лікарні потрапляють тільки “важкі” пацієнти. Важливо, щоб мешканці області отримали якісну медичну допомогу”, – каже головний санлікар.

“Спалах йде нерівномірно: він десь збільшується, десь трохи зменшується. Ми пропрацювали нові маршрути, які будуть діяти в області. Екстрена меддопомога буде везти пацієнтів саме в ті заклади охорони, в яких можуть врятувати життя”, – додає Ляшко.

Аби збільшити кількість ліжкомісць, до списку лікарень, в яких лікують “ковідних” пацієнтів, додадуть нові медзаклади.

Крім того, за словами Ляшка, на базі служби з надзвичайних ситуацій можуть розгорнути модульний шпиталь. Скоріш за все на базі Богородчанської лікарні.

Загалом до кінця тижня в області планують розгорнути ще 600 місць для хворих на COVID-19.

Також ОДА просить МОЗ направити в область медиків з інших областей України, бо своїх вже бракує.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...