У Тисменицькій райдержадміністрації відбулася нарада щодо реалізації проекту «Відновлення канатної поромної переправи через р.Дністер у с.Довге, як потужний механізм соціально-економічного розвитку громад Довгівської та Маріямпільської сільських рад».
Захід відбувся за участі представників місцевої влади, інформує Галицька РДА.
Учасники наради переглянули презентацію проекту, яку представили його ініціатор – Микола Нагорний та представник громадської організації «Агентство сталого розвитку Тисмениччини», що працювала над проектом, Галина Гільтайчук.
Після ознайомлення із ідеєю, матеріалами та станом справ щодо часткового втілення проекту, присутні обмінялися думками та висловили пропозиції. В ході розмови дійшли до висновку, що він цікавий і перспективний як для бізнесу, розвитку туристичної сфери, так і соціального напрямку Тисменицького та Галицького районів.
Тут варто нагадати, що село Довге, де мала б працювати поромна переправа, є унікальним. Його особливість полягає в тому, що розміщене воно на двох берегах Дністра. Мешканцям Довгого за рікою зручніше користуватися інфраструктурою сусіднього Маріямполя Галицького району. Облаштувавши річкове сполучення, як мешканці, так і підприємства, які проводять там свою діяльність, отримають нові можливості, зручності та перспективи.
Активне обговорення викликало питання технічної складової поромної переправи, її вантажопідйомність. Адже стартував проект із пропозиції пасажирського перевезення. Натомість до фінішної прямої ідея дійшла удосконаленою. Відтак об’єкт поромна переправа розглядався як універсальний, який окрім пасажирів перевозитиме потужну техніку та вантажі. Це додаткові можливості, але й зміни щодо збільшення вантажопідйомності.
Кошти на завершення проекту партнери будуть вишукувати у державному, обласному, районних, місцевих бюджетах та залучаючи зацікавлених спонсорів.
До 1 лютого 2016 року мають придбати обладнання.