Через глобальне потепління до 2040 року зникнуть 90% коралових рифів − дослідження

Автор: Костинюк Олександр

21 Лют, 2020 01:17

Через глобальне потепління до 2040 року зникнуть 90% коралових рифів − дослідження

Американські вчені дійшли до висновку, що через глобальне потепління та забруднення навколишнього середовища через 20 років можуть зникнути 70-90% місць з кораловими рифами.

Щоб зупинити зникнення коралових рифів, деякі вчені пересаджують живі корали на рифи, які помирають, і в такий спосіб вони відновлюються.

Втім, незважаючи на спроби зберегти коралові рифи, останні дослідження показують, що до 2100 року місць, де могли б рости коралові рифи, може зовсім не залишитися.

“До 2100 року все це виглядатиме досить похмуро. Спроби очистити пляжі − це чудово, боротьба із забрудненням − це фантастично. Ми повинні докладати зусиль. Боротьба за зміну клімату − це справді те, за що ми повинні виступати, щоб захистити корали і не допустити погіршення ситуації”, − розповіла біогеографиня з Гавайського університету в Маноа Рене Сеттер.

Головним фактором зникнення коралів є значне підвищення температури води в океанах. Тепла вода навантажує корали, змушуючи їх вивільняти симбіотичні водорості, які відіграють важливу роль у їхньому житті. Цей процес називається відбілюванням. Через нього корали знаходяться під більшим ризиком загибелі.

Дослідження представлене у рамках конференції Ocean Sciences Meeting 2020, яка триває з 16 по 21 лютого у Сан-Дієго.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...