Через кібератаки українці можуть залишитися без світла й тепла – Reuters

Автор: Зелінська Таня

15 Jan, 2022 13:51

Через кібератаки українці можуть залишитися без світла й тепла – Reuters

Американські експерти попереджають про можливість нових кібератак на Україну, які будуть спрямовані на критичну інфраструктуру.

В американській компанії з кібербезпеки Mandiant вважають, що після хакерської атаки на державні ресурси, яка сталася в ніч на 14 січня, Україні треба підготуватися до серйозніших кібератак, які вплинуть на життя простих українців.

Так, через кібератаку на електромережу українці можуть залишитися без світла та тепла. Атака на Держказначейство може призупинити роботу системи, тоді державні працівники та пенсіонери не зможуть вчасно отримати свою зарплату чи виплати, пише Reuters.

Видання припустило, що за хакерськими атаками проти України може стояти Російська Федерація, яка стягнула війська до кордонів.

Якщо РФ почне нове вторгнення в Україну, це може супроводжуватися кібератаками, прогнозує колишній керівник відділу кібербезпеки CrowdStrike Дмитро Альперович. Але, на його думку, кіберудар не буде основним у війні. «Основне шоу буде на землі», – сказав він.

У Reuters нагадали, що до недавнього часу хакерські атаки на лікарні, комунальні підприємства та фінансову систему були рідкістю. Але протягом останніх двох років кіберзлочинці, багато з яких живуть у Росії, відключали обладнання, необхідне для догляду за пацієнтами лікарнях. У деяких випадках це призвело до смерті пацієнтів.

Джерело