Через місяць війни у росії захмарно виріс рейтинг путіна

Автор: Вадим Войтик

31 Mar, 2022 10:07

Поділитись публікацією
Через місяць війни у росії захмарно виріс рейтинг путіна

Російська недержавна соціологічна агенція “Левада-центр” встановила, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого підтримка росіянами дій російського президента путіна зросла до 83%.

Підтримка жителів РФ дій путіна в березні зросла на понад 10% порівняно з показниками підтримки в лютому та січні. Соціологи “Левада-центру” фіксували підтримку путіна на рівні 69% і 71% в січні та лютому, відповідно.

Не схвалюють дії путіна 15% росіян. У лютому та січні таких було 27% і 29% опитаних відповідно.

Також на 5% вирів рейтинг довіри до міністра оборони РФ Сергія Шойгу (з 12% у лютому до 16% в березні) та голови партії “ЛДПР” Володимира Жириновського (з 10% у лютому до 15% в березні). Соціологи ставили відкрите питання “Назвіть кілька політиків, громадських діячів, яким ви довіряєте найбільше?” і опитані мали змогу самі назвати імена політиків.

Також соціологи зафіксували суттєве зростання кількості росіян, які переконані, що стан справ у Росії рухається в правильному напрямку. У березні 69% росіян були переконані, що їхня країна йде в правильному напрямку, тоді як у лютому таких було 52%.

Станом на березень 22% росіян вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, і ще 9% не змогли відповісти.

“Левада-Центр” є провідною недержавною соціологічною агенцією в Росії, якій російський Мін’юст надав статус “іноземного агента”.

Читайте також: Путін посмертно нагородив засудженого на 25 років лідера ОЗУ, який загинув в Україні