Через недосконалість законодавства: у Франківську мешканці гуртожитків сплачуватимуть за газ як юридичні особи

Автор: Застава Максим

17 Nov, 2021 19:47

Через недосконалість законодавства: у Франківську мешканці гуртожитків сплачуватимуть за газ як юридичні особи

Інтереси мешканців гуртожитків не враховані у Меморандумі щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води в опалювальному сезоні 2021- 2022 років між Урядом, «Нафтогазом» та органами місцевого самоврядування.

Читайте також: Двоє юних франківок вторгували за домашні смаколики понад п'ять тисяч гривень і купили військовим принтер (ФОТО)

Про це заявив директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів.

«Кабінет Міністрів доручив забезпечити пільгову ціну бюджетним установам та закладам охорони здоров’я різної форми власності, а от мешканці гуртожитків, а також інші споживачі з категорії «відомче житло» на таку ціну претендувати не можуть», – зазначив він.

За словами директора компанії, щоб гарантувати постачання населенню газу по фіксованій ціні до 1 травня 2022 року, «Івано-Франківськгаз Збут» уклав із НАК «Нафтогаз України» договір купівлі-продажу природного газу для потреб побутових споживачів.

«Предметом договору є купівля-продаж природного газу для потреб виключно побутових споживачів. Обсяги, які плануються до передачі згідно з вказаним договором, обліковуються нашим підприємством в окремому портфелі за окремим видом ЕІС-коду споживача та відповідно обліковуються на Інформаційній платформі Оператора ГТС», – додав Юрій Пилипів.

Даний договір не враховує інтереси побутових споживачів, котрі проживають у гуртожитках. Відповідно до урядових нормативних документів, обсяги споживання для будинків гуртожитків не можуть бути придбані компанією за ціною, яка б дозволяла здійснювати постачання природного газу за ціною 7,99 грн за кубометр.

«Відповідно до листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 16.05.2019 р. №5359/16.3.2/7-19 та пп. 13 п. 2 розділу IV Кодексу ГТС (Постанова НКРЕКП №2493 від 30.09.2015 р.), відомче житло та гуртожитки належать до категорії споживачів, що не є побутовими», – сказав Юрій Пилипів.

Він повідомив, що компанія уже надіслала пропозиції власникам гуртожитків щодо змін умов договорів, оскільки виконувати взяті на себе зобов’язання за цінами відповідно до укладених договорів неможливо.

Нагадаємо, починаючи з кінця весни спостерігаються аномальні підвищення та коливання цін на природний газ як в Україні, так і у світі. За даними «Української енергетичної біржі», вартість природного газу в цьому році зросла на 286,41%.

Населення було захищене від зростання ціни на газ річними тарифами, а юридичні особи, зокрема бюджетні установи, заклади охорони здоров’я та бізнес змушені були щомісяця коригувати свої витрати у бік зростання.

Теги:
Пилипів
Івано-Франківськгаз Збут