В Івано-Франківську з полиць магазинів зникла вітчизняна та імпортна сіль (ФОТО)

Автор: Застава Максим

25 May, 2022 17:08

В Івано-Франківську з полиць магазинів зникла вітчизняна та імпортна сіль (ФОТО)

На Донеччині через російську військову агресію зупинилося державне підприємство “Артемсіль”, яке є найбільшим з солевидобутку в Європі. Цей товар, у тому числі й імпортний, вже зникає з прилавків магазинів, зокрема й в Івано-Франківській області.

В Івано-Франківську, наприклад, 25 травня сіль не знайти ані у великих супермаркетах (“АТБ”, “Сільпо”, “Велмарт”, Тростянецький, “Домашній кошик”), ані у малих “продуктових біля дому”.

У магазині “АТБ”, що на Галицькій, кореспонденту “Галки” працівники розповіли, що постачання з “Артемсолі” припинилися. 24 травня ще була імпортна сіль, по 18 гривень за кілограм. У супермаркеті очікують на постачання, втім невідомо, в яких об’ємах, мовляв, чи то 50 кілограмів, чи то 200.

У інших магазинах сіль подекуди зникла ще позавчора. Продавці ж зізнаються, що не розуміють, чому люди найчастіше запитують про цей товар. І прогнозують, що іноземна сіль буде у місті вже за кілька днів.   

Як розповів в.о. директора державного підприємства “Артемсіль” Віктор Юрін “Вільному радіо” 22 травня, підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу.

“Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП “Артемсіль” вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, ІТР (інженерно-технічних робітників,  —  ред.) немає на місці”, — каже очільник підприємства.

За словами Юріна, підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара. 

“Нашу вузлову станцію “Сіль”, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. “Артемсіль” в основному орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину. Тому навіть за нормальних обставин нам потрібно відвантажувати видобуту сіль у щось (у залізничні вагони, — ред.) А якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо”, — каже в.о.директора держпідприємства.

Галка” спробувала телефоном дізнатися у департаменті економічного розвитку, промисловості та інфраструктури обласної військової адміністрації про кроки, які вживають в ОВА, аби забезпечити населення сіллю.

Втім, журналіст “не пройшов ідентифікацію”, а отже не зміг отримати жодної інформації. Чиновники порекомендували надіслати офіційний запит. 

“Галка” готова надати можливість відповідним службам повідомити іванофранківців щодо перспектив відновлення продажів солі у торговельних мережах міста.  

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 4
  • like
4
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry