Через пів року після загибелі, на Рогатинщину повертається тіло героя Віталія Братуся (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

27 Тра, 2024 20:17

Поділитись публікацією
Через пів року після загибелі, на Рогатинщину повертається тіло героя Віталія Братуся (ФОТО)

На Рогатинщину повертається тіло героя Віталія Братуся, який загинув у бою на Донеччині 11 листопада 2023 року.

Про це пише Галка з посиланням на Рогатинську громаду.

 Захисник Віталій Братусь народився у селі Конюшки Рогатинської громади 5 березня 1996.

«Постійно любив щось лагодити, удосконалювати, давати поламаному приладу друге життя. Це у Віталія дуже добре виходило. Механіка була його життєвою стихією», – розповідають рідні.

  24 лютого Віталій не зміг сидіти осторонь, вирішив піти у ТрО добровольцем. Першого квітня 2022, захисника призвали на службу за мобілізацією. Проходив навчання на львівському полігоні. Згодом його спрямували у Конотоп Сумської області, де виконував бойові завдання у складі 58 окремої мотопіхотної бригади. Став старшим механіком-водієм танку. Екіпаж, до якого входив старший солдат Віталій, провів багато битв, зокрема, під Бахмутом. 

За час служби захисника нагородили грамотою і подякою за досягнення успіхів у бойових діях, а також двома медалями – за взірцеву службу в армії та ветеран війни.

«Брат мало розповідав про бої, ситуацію на війні. Старався зв’язатися з мамою хоч би на кілька хвилин. Заспокоював, що все добре. Місяць до загибелі відправив мені відео, у якому написав, що я у нього найкраща сестра. Ми були дуже дружні з Віталіком, підтримували один одного. Не можу передати, яким світлим, доброзичливим і людяним він був», – пригадує сестра Іванна.

11 листопада 2023 екіпаж Віталія Братуся вийшов на чергове бойове завдання. Того дня він не повернувся “на базу”, бо на околицях населеного пункту Новодонецьке Волноваського району Донецької області танк підбив ворог.

 Майже пів року мати загиблого з родиною старалася повернути свою дитину додому. І тільки нещодавно, після важкої процедури ідентифікації, на Рогатинщину у траурному кортежі захисник прямує в рідне село.

Читайте також: У Рогатині попрощалися із полеглим військовослужбовцем Віталієм Братусем (ФОТО)