
Про це йшлося на засіданні виконкому у четвер, дев’ятого серпня, під час розгляду питання надання містобудівних умов та обмежень.
Читайте також:
- “У демократичній країні кожен має право висловлюватися”, – Марцінків про ЛГБТ-події у Франківську
- У Франківську чиновники виконкому лататимуть дороги, — Марцінків
- “Як закінчите з ямами, то там ще є міст недобудований”: що франківці думають про Марцінківа у формі комунальника
Заступник міського голови Олексій Кайда зауважив, що у Франківську є дуже багато забудівників та підприємців, які порушуючи Закон України щодо встановлення мінімальної заробітньої плати – встановлюють її нижче мінімальної. В управлінні економіки підрахували, що якби всі підприємці платили хоча б мінімальну зарплату всім своїм оформленим працівникам, то бюджет міста додатково б поповнився на 150 мільйонів гривень.
“Наголошую, що це йдеться лише про офіційно працевлаштованих. А якщо б додати ще всіх тих працівників, що не зареєстровані – то ще стільки ж. Тобто бюджет міста недоотримав близько 300 млн гривень. А першоджерелом цієї проблеми є питання, яке урядом піднімалося як позитивне. Проблема в субсидіях. Адже багато таких ситуацій, коли працівники приходять і просять роботодавців, щоб їхню справжню зарплату не показували, бо тоді вони втрачають субсидію”, – каже мер міста Руслан Марцінків.
Очільник Івано-Франківська підсумував, місто втрачає гроші, до того ж немалі. По всій Україні місцеві бюджети втрачають сотні мільярдів гривень, які знаходяться в тіні будівельного й не лише цього бізнесу.
“Будемо звертатися у відповідні структури, щоб приймалися міри. Ми всі живемо в одному місті й хочемо жити в сучасному, комфортному та європейському Франківську та в той же час намагаючись постійно його обдурити та зекономити на податках до місцевого бюджету”, – додає Марцінків.