Через випадки фіктивного навчання Міносвіти змінило правила вступу до аспірантури

Автор: Жанна Головенко

24 Чер, 2024 21:20

Поділитись публікацією
Через випадки фіктивного навчання Міносвіти змінило правила вступу до аспірантури

Міністерство освіти і науки України змінило правила вступу на аспірантуру у 2024 році. Це пов’язано з великим напливом чоловіків призовного віку, навчання яким дає відстрочку від мобілізації.

Про це пише “Галка” з посиланням на Міністерство освіти і науки України.

Зміни пов’язані з надмірним ажіотажем охочих вступити в аспірантуру серед чоловіків призовного віку. До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7–8 тисяч осіб, у 2024 році на ступінь доктора філософії / доктора мистецтва претендують понад 140 тисяч осіб, з них понад 91 тис. Це чоловіки призовного віку. Крім того, існує низка схем, які незаконно пропонують забезпечити потенційним аспірантам вступ на денну форму навчання в аспірантурі за контрактом.
 
Щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, МОН запроваджує низку нововведень.
 
Серед них:
  •  Вступ на денну форму навчання в аспірантурі у 2024 році буде можливий лише за державним замовленням. Вступ на денну форму навчання за контрактом у 2024 році неможливий.
  • Такі форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації.
  • Кількість бюджетних місць збільшується з традиційних 3200 до 7000. Тож ті студенти, які насправді бажають здобувати ступінь доктора філософії / доктора мистецтва та покажуть високий результат під час вступу, матимуть можливість навчатися на бюджетній формі.
  • Переведення з інших форм навчання на денну форму впродовж 2024 року буде недоступним. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).
  • ЄВІ залишається обов’язковим для всіх вступників в аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала.
Докладніше про оновленні правила вступу на навчання до аспірантури у 2024 році — за покликанням: http://surl.li/ajpadt