Черги за гуманітаркою, робота та продукти: у Франківську розповіли про проблеми переселенців (ФОТО)
06 Вер, 2022 15:09
У вівторок, 6 серпня, в Івано-Франківську представники ГО ДОМ4824, партнерів організації, місцевої та обласної влади обговорили актуальні побутові потреби переселенців та напрацювати плани щодо їх вирішення.
Основою для обговорення стало соціологічне дослідження серед вимушених переселенців в містах Івано-Франківській області, яке проводили у червні-липні.
За словами модераторки опитування Руслани Винник, вони анкетували людей різного віку та соціального статусу. І виявили, що найбільша проблема для вимушених переселенців – це черги за гуманітарною допомогою.
“Ми намагалися залучити до опитування людей різного віку. Тобто, від 18 до пенсійного віку. Намагалися залучити всіх. Також враховували, щоб люди мали дітей. З роботою вони чи без… Тож ми помітили, що найуразливішими є мами з дітьми. Їм важко стояти в черзі за допомогою. Середнє покоління шукає роботу, а от старше дуже соціальне”, – поділилася жінка.
Соціальна працівниця ГО ДОМ 4824 Юлія Князюк розказала, що на круглий стіл запросили представників влади, аби дати їм рекомендації щодо проблем ВПО. Але, зазначила вона, наразі способи для їх вирішення вони ще не напрацювали.
“Ну, треба створити єдиний центр для допомоги ВПО. Бачимо по відгуках, що вони навіть не розуміють як отримати гуманітарну допомогу та де це зробити. Вони часто довго стоять у чергах. А матерям з малими дітками це ще та проблема, – пояснила Князюк. – Потрібна якась систематизація та онлайн-система. Щодо роботи для ВПО – то потрібно робити скілл-шеренги. Тобто знайомити роботодавців з ними. Зводити їх. Адже є випадки, коли їм на біржі праці відмовляли. Була така скарга. Потрібно діяти вже, бо у людей закінчують резерви”.
Оксана Почезерцева, переселенка з Харкова, розповіла, що у Франківську перебуває з квітня. Живуть у дитсадку. Прийняли її з сім’єю дуже добре, але декілька тижнів тому вони почали отримувати менше харчів. А так все добре.
“Проблема маленька. Не те, що їжі зовсім немає. Вона є, але кількість зменшується. Нам кажуть, що держава на це виділяє менше грошей. Щодо роботи, то я ще не влаштувалася. Адже з нами живе лежача бабуся. Але думаю влаштуватися на роботу, навіть якщо прийдеться змінювати професію”, – поділилася жінка.
Присутня на обговоренні заступниця голови ОВА Людмила Сірко розповіла, що знайома з усіма проблемами переселенців. Переконували, що усе під контролем влади. Додала, що зараз головне – це вирішення підготовки таких людей до зими. Мова йде про забезпечення теплими речами тощо.