“Чесно”: до ВР йдуть депутати, які голосували за диктатуру, колишні корупціонери і парламентарі-ветерани
23 Жов, 2014 14:49
На прес-конференції 23 жовтня в Івано-Франківську громадський рух “Чесно” оприлюднив дані перевірки партій на наявність членів з негативним минулим.
Читайте також: Конфлікт інтересів: франківська депутатка голосувала за виділення землі власній фірмі
За даними руху “Чесно” станом на 16 жовтня, до парламенту хочуть повернутися 134 депутати, які голосували за диктатуру 16 січня. З них 42 – від партій і 92 – самовисуванці. В Івано-Франківській області таких кандидатів немає.
“Голосувальників за диктатуру” у списку КПУ налічується 15. Така ж кількість в “Опозиційному блоці”. У “Сильній Україні” їх є одинадцять. Також один депутат, який голосував за диктаторський закон, балотується від “Блоку Петра Порошенка” у мажоритарному окрузі № 206.
Крім того, до ВР хочуть потрапити фігуранти корупційних справ. У списку “Блоку Петра Порошенка” їх є 19, в “Опозиційному блоці” – 16, у “Батьківщині” – 11, у “Народному фронті” – 9, в “Сильній Україні” – 9, у “Радикальній партії” – 5, у “Свободі” – 1.
Тринадцять партій висувають до парламенту щонайменше по 2 кандидата, які були депутатами І-VІІ скликань. Найбільше “парламентарів зі стажем” у “Блоці Петра Порошенка” – 73. На другому місці “Батьківщина” – 53, на третьому “Народний фронт” – 42.
“Якщо ми не будемо боротися з цими корупціонерами, кнопкодавами, прогульниками, то ми будемо жити, так я жили, далі. Тому в нас є такі ініціативи, щоб крок за кроком змінювати нашу владу і концепцію їхньої роботи”, – зауважив Віталій Світлик, координатор руху “Чесно”.
Лише 12 з 29-ти партій частково відкрили інформацію про себе на вимогу “Чесно”. До таких вимог входить: оприлюднення декларацій, автобіографій, спонсорів кампанії, джерел коштів для виборчої застави, фінансових звітів. Більш детальну інформацію можна побачити на сайті chesno.org.