Чим небезпечний хронічний тонзиліт? Консультація франківської лікарки

Автор: Костинюк Олександр

02 Кві, 2019 18:41

Поділитись публікацією
Чим небезпечний хронічний тонзиліт? Консультація франківської лікарки

Хронічний тонзиліт – хронічний запальний процес у мигдаликах, що виникає внаслідок частих недолікованих ангін як у дітей, так і у дорослих. 

Читайте також: ''Надію'' визнали найкращим бізнес-готелем Східної Європи (ФОТО, ВІДЕО)

Хронічний тонзиліт наразі набув досить великого поширення серед сучасного населення. Це захворювання вважають дитячим і не надають особливого значення його лікуванню. Проте воно несе за собою зовсім не дитячі ускладнення.

Які причини виникнення хронічного тонзиліту?

Головною причиною є наявність в організмі людини постійного вогнища інфекції, що поширює патогенні мікроорганізму по всьому тілу. При хронічному тонзиліті таким вогнищем є піднебінні мигдалики, що є частиною лімфатичної системи і в нормі відіграють дуже важливу роль у підтриманні нормального імунітету у людини.

Якщо людина часто хворіє ангінами і не придає лікуванню значної уваги, тоді піднебінні мигдалики піддаються все більшому ураженню, що відбивається на загальному стані нашого організму, зниженню опірності до різноманітних захворювань. Є ряд факторів, що негативно впливають на стан здоров’я людини і в свою чергу стрімко підвищують ризик виникнення хронічного тонзиліту:

  • тривале переохолодження;
  • наявність шкідливих звичок;
  • стрес, перевтома, недосипання;
  • неправильне харчування, авітаміноз;
  • вживання недостатньої кількості рідини за добу;
  • професійні шкідливості на виробництві та погана екологічна ситуація.

Симптоми хронічного тонзиліту

Симптоми хронічного тонзиліту при загостреннях є ідентичними до гострого тонзиліту (ангіни). Проте, під час ремісії вони дещо відрізняються. При цьому відмічається:

  • підвищення температури тіла до 37,5°С (особливо вночі);
  • сухість у горлі, незначний біль при ковтанні;
  • неприємний запах з рота;
  • ломота в тілі та біль у суглобах;
  • помірне збільшення шийних і підщелепних лімфовузлів;
  • відчуття стороннього тіла в горлі;
  • пришвидшене серцебиття, задишка.

Зазвичай людина не звертає на це уваги, адже досить часто хронічний тонзиліт може поєднуватися з фарингітом, ларингітом, ринітом, ларинготрахеїтом.

При несвоєчасному лікуванні, мигдалики отримують більше ураження і надалі не можуть повноцінно виконувати свої функції, а всього лиш стають місцем скупчення і розмноження патогенної флори, котра надалі поширюватиметься по всьому організму людини і викликатиме значні ускладнення.

Лікарі медичного центру “Оксфорд Медікал” надають перевагу консервативному лікуванню хронічного тонзиліту, адже якщо є можливість відновити функції піднебінних мигдаликів, то варто її обов’язково використати. Ми створили спеціальну методику, яка вже надає високу результативність серед пацієнтів – HEALTHY TONSILS. Вона базується на вливанні в лакуни спеціального лікувального розчину, що сприяє одночасному знищенні інфекції та відновленні функції мигдаликів. Кількість процедур та тривалість визначає безпосередньо лікар-оториноларинголог, беручи до уваги індивідуальні особливості пацієнта.

Король Наталія Григорівна – лікар-отриноларинголог
медичного центру “Оксфорд Медікал Івано-Франківськ”
вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93а, тел.: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

Теги: