“Чистий Крилос”. Як прикарпатські школярі дбають про село та мотивують ставати екосвідомими (ФОТО)
18 Бер, 2021 07:11
![“Чистий Крилос”. Як прикарпатські школярі дбають про село та мотивують ставати екосвідомими (ФОТО)](https://galka.if.ua/app/uploads/2021/03/9363e8509e521c7e.jpg?x36710)
У Крилосі, що на Прикарпатті, школярі 5-11 класів змагаються у конкурсі “Чистий Крилос”. Діти збирають та сортують вторсировину трьох видів — ПЕТ, папір та скло. За цей час уже зібрали 530 кілограмів сировини.
Про це Суспільному Карпати розповів один із координаторів конкурсу отець Михайло Дзуль.
19-го та 26-го березня планують ще збір сировини, а 27-го визначать клас-переможець. Діти отримають екоподарунки.
“У нас школа невелика, але з 5-11 класів 20 дітей активно взялися збирати відходи. І приходять з батьками. Приємно здивовані, не очікували такого результату. Ми вирішили, якщо почати з дітей, то дорослі з часом приєднаються також”, – каже волонтерка ініціативної групи “Крилос Новітній” Уляна Хащинська.
![Жителі села звозять сміття Жителі села звозять сміття](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/7aa705c2d2ffc6d6.jpg)
Жінка також уже рік як сортує сміття вдома і заохочує до цього інших. Вважає, це вклад для села. У Крилосі є проблема зі стихійними сміттєзвалищами, вважає Уляна Хащинська. Тому згодом волонтери планують зібратися на весняну толоку.
Сама ж екоініціатива “Крилос Новітній” діє при місцевій парафії та об’єднує небайдужих жителів.
Перші майданчики для роздільного сортування у Крилосі встановили пів року тому каже сотрудник парафії Успення Пресвятої Богородиці отець Михайло Дзуль. За цей час здали дві тонни вторинної сировини.
!["Чистий Крилос". Як прикарпатські школярі дбають про село та мотивують ставати екосвідомими "Чистий Крилос". Як прикарпатські школярі дбають про село та мотивують ставати екосвідомими](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6c03b6b8fe91db42.jpg)
“Рік тому наш проєкт підтримав фонд зі Львова “Благодійна освітня фундація”. У серпні-вересні ми встановили чотири майданчики для роздільного збору відходів. Потім підтримала й місцева влада – виділила кошти на ще один майданчик. Та ще три контейнери ми встановили у школі”, – каже отець Михайло Дзуль.
Це й екологічно і прибутково. За реалізацію відходів уже отримали дві тисячі гривень. Їх волонтери спрямують на додатковий майданчик чи інші потреби.
У селі екоакції стають доброю традицією. Уже за чей час прибирали береги річки, збирали макулатуру. Головне — зацікавити дітей, вважає о. Михайло Дзуль, а вони мотивують й дорослих ставити екологічно свідомішими.