Чоловік франківської депутатки отримав мільйонні контракти на постачання овочів до дитячих садків міста, – розслідування

Автор: Вадим Войтик

30 Жов, 2023 13:30

Поділитись публікацією
Чоловік франківської депутатки отримав мільйонні контракти на постачання овочів до дитячих садків міста, – розслідування

Тернопільський підприємець Ігор Облещук за останній рік уклав 355 договорів з освітніми закладами Івано-Франківська. Його дружина є чинною депутаткою фракції Руслана Марцінківа у міській раді.  

Уляна Облещук стала депутаткою Івано-Франківської міської ради за списком ВО “Свобода” у жовтні 2020 року.

А вже за кілька місяців її чоловік Ігор реєструється підприємцем. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.

На своїй сторінці у соцмережі Ігор Облещук стверджує, що вже принаймні сім років як працює власником і керівником компанії Ars Bud Service. Основний вид діяльності – це ремонт “під ключ”. Однак нам не вдалося знайти компанію з такою назвою у публічних реєстрах.

Аналітична система YouControl також не знаходить згадок щодо пана Ігора, як підписанта чи співвласника будь-якого іншого бізнесу. 

Натомість як фізична особа-підприємець Ігор Облещук став активним учасником публічних закупівель. 

За даними системи аналітики відкритих даних Clarity Project, свій перший контракт з бюджетною установою він уклав 12 липня 2022 року. Лише за рік він став учасником у 384 закупівлях. При цьому перемогу підприємець здобув у 357 закупівлях на загальну суму в 13,48 млн грн.

Попри тернопільське “походження”, практично всі контракти укладені зі структурними підрозділами Івано-Франківської міської ради. Винятками стали лише два свіжі договори на постачання овочів в Івано-Франківський спортивний ліцей, який підпорядкованій обласній раді, на 753 750 грн та фізико-технічний ліцей-інтернат обласної ради на 106 500 грн.

Найбільше, 40 договорів, підприємець Облещук на безальтернативній основі уклав з Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Загальна сума склала вже 2 646 232 грн. Крім овочів, департамент закупив у нього фруктові соки, курячі яйця, крупи, борошно, морожену рибу. 

Значними покупцями товарів Облещука стали дитячі садочки “Пізнайко”, “Троянда”, “Світанок” та інші. 

 

Загалом за рік підприємцю-початківцю вдалося стати постачальником у 23 дитячих садочки з 43, які загалом існують в Івано-Франківській громаді.  

Ми переглянули кілька останніх договорів, аби порівняти ціни на продукцію, яку наразі постачає Ігор Облещук в освітні заклади міста.

Садок “Барвінок” на початку вересня без проведення торгів уклав зі згаданим підприємцем договір на суму 59 540 грн. Заклад придбав 700 кг буряку, 600 моркви, 200 цибулі і так далі. 

Як видно зі специфікації, буряк вартує 17 грн за кілограм, морква – 25, цибуля – 25, капуста – 17. Ми порівняли поточні ціни на ці продукти у роздрібній мережі Сільпо. Ціни вказано за 100 грамів.

Великий договір зі спортивним ліцеєм передбачає постачання широкого асортименту овочів, фруктів та горіхів. 

На своїй сторінці у соцмережі міська депутатка Уляна Облещук у серпні писала

“Незважаючи на рекордні ціни на овочі навесні, новий врожай стабілізував ринок овочів! І коливання цін ввійшло у звичне русло. Також хочу зазначити, що дуже є замітним збільшення виробників овочів. Завдяки цьому ми сьогодні маємо доступні ціни! Це мене дуже тішить…”

Допис пізніше – про щедрий урожай капусти. Як видно із договорів, капуста дійсно є одним із головних товарів, які постачає до міських закладів освіти без проведення конкурсних закупівель її чоловік.