«Чоловік має право народжувати»: десятки франківців під стінами ОДА вимагають повернути партнерські пологи (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 Sep, 2020 11:31

«Чоловік має право народжувати»: десятки франківців під стінами ОДА вимагають повернути партнерські пологи (ФОТО)

21 вересня в Івано-Франківську десятки людей з плакатами «Жінка має право на гідні пологи», «Чоловік має право народжувати» зібралися під стінами облдержадміністрації через заборону партнерських пологів.

Міністерство охорони здоров’я у червні скасувало наказ №698, який встановлював обмеження у закладах охорони здоров’я на час карантину, зокрема, на партнерські пологи. Втім, у місцевої влади зберігаються повноваження щодо управління медзакладами й в Івано-Франківській області партнерські пологи наразі заборонені.

У громадській організації «Нове життя в нових умовах», яка організувала акцію протесту, пояснюють, протягом кількох місяців жінки намагаються зрозуміти, на підставі яких нормативних актів діє заборона, адже департамент охорони здоров‘я не обгрунтував скасування партнерських пологів, пише “Галка”.

Організаторка акції Галина Артиш зазначає, аналогічна проблема була й у Львові, але завдяки наполегливості львів‘янок партнерські пологи знову дозволили.

«Як ніхто, я знаю, як важлива підтримка чоловіка. Першу дитину я народила з чоловіком, другу – без, бо був карантин. Дуже бракувало партнера при пологах. Щодня було страшно, щодня була давка. Але пощастило з лікаркою», – зі сльозами на очах каже Артиш.

Франківка, яка чекає на свого першого малюка Маріанна каже, сім‘ї мають індивідуально обирати чи потрібні їм партнерські пологи.

«Це незаконно забороняти чоловіку бути на пологах. Зараз пологові закриті для відвічувачів й жінки залишаються самі. Це несправедливо», – каже франківка.

Кандидатка в очільниці Франківська Наталія Сербин підкреслює, заборона партнерських пологів – є порушенням права жінки.

«Департаменти охорони здоров’я області й міста заборонили партнерські пологи, хоча в МОЗ зазначають, що причин цьому немає. Усвідомлення жінки, що вона сама – це зайвий стрес», – каже Сербин.

Григорій Федосенко, який приймав участь в партнерських пологах, зазначає, чоловіку дуже важливо бути поруч з жінкою в пологовому.

«Особливо, якщо жінка після кесаревого розтину й кілька днів породілля не може сама підводитися. Потрібно «копати» ці департаменти й впевнений, що цю заборону відмінять», – каже Федосенко.

Учасники акції вимагають у місцевої влади повернути партнерські пологи з певними умовами для чоловіків.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry