Чому за високої температури Франківськом їздить великогабаритний транспорт (ФОТО)
04 Сер, 2017 08:29
Мешканці Івано-Франківська звернули увагу на те, що у спеку містом продовжує курсувати великогабаритний транспорт, хоч, згідно з рішенням міськвиконкому, за температури +28 градусів за Цельсієм і вище це заборонено. Обмеження поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.
Галка зателефонувала відповідальним особам, щоб з’ясувати ситуацію.
Перш за все, ми подзвонили директору КП “Муніципальна дорожня компанія” Віталію Бурку, адже на балансі підприємства закуплені містом ваги для великогабаритного транспорту.
Очільник КП відповів, що усе готове для введення ваг в експлуатацію, однак немає відповідних майданчиків.
“Мені дали ваги, я працівника навчив, як поважити. Але справа у тому, що нема підготовлених майданчиків. А щоб зробити майданчик, треба пройти купу процедур. Моя сторона технічна: мені мають сказати, коли брати вагу на машину і куди її везти. Я її маю привезти, поставити і дати хлопа, який буде важити. А ось цей весь процес: де машини класти ті, які не проходять по вазі, відбійники якісь робити, ще щось, ще щось – це все до управління транспорту”, – зазначив Бурко.
Начальник управління транспорту та зв’язку Олег Ганчак зазначив, що роботи з вирішення питання уже розпочалися, та звернув увагу на наявність обмежувальних знаків на виїздах з міста.
“При виїзді з міста стоять знаки “Обмеження руху великогабаритного транспорту з такої до такої години за температури +28 градусів”, правильно? Якщо заїжджає такий транспорт, поліція, відповідно реагує”, – сказав Ганчак.
Що ж до використання ваги, то начальник управління зазначає, що воно можливе за участі кількох служб.
“Ні “Укртрансбезпека”, ні САД (Служба автомобільгих доріг області, – ред.) не можуть зупинити транспорт, щоб поважити, без участі поліції.
Ми вийшли з такою ініціативою стосовно доріг або прилеглих територій, які є у власності міста або які знаходяться у обслуговуванні міста – це вулиця Юності, і розглянули як варіант вулицю Тисменицьку і Набережну. Звернулися до Смушака (керівник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, – ред.) з листом, вказавши ці місця. Ми дали пропозиції, щодо виготовлення кошторису, внесемо зміни до схеми ПДР, і там будуть забезпечені місця для встановлення переносних ваг і, відповідно, буде прцювати ця служба. Звернулися і в САД, щоб ті посприяли. Ми повинні врахувати всі можливі варіанти. На жаль, практики досі не було, ніхто таке не робив, але управління зі своєї сторони зробило дуже багато кроків”, – запевнив начальник управління.
Також Ганчак зауважив, що в управління хочуть співпрацювати не тільки з САД, а також із іншими службами.
“Ми повинні працювати комплексно. Ця фура має не просто у місто не заїхати, вона повинна навіть не заїхати на трасу між Калушем і Івано-Франківськом, тому що це питання дорожньої безпеки”, – сказав Ганчак.
Заступник керівника служби автомобільних доріг Михайло Новосільський вказав на те, що вони “зі свого боку постаралися зробити максимум”, та теж звернув увагу на те, що потрібна співпраця – з поліцією.
“Ми маємо один ваговий комплекс, і на місцях, де у нас облаштовані майданчики, а їх 36, для зважування, ми важимо і не пропускаємо транспорт далі. Навіть не ми самі, а з транспортною інспекцією. А самі зупиняти машини не маємо права через те, що ми не є поліцією. Це питання сьогодні обговорювалося на нараді в голови ОДА, і дане завдання поліції про те, аби прийняли всі міри, щоб машини, які перевищують вказані вагові межі, з 10 до 22 години, як написано в розпорядженні, не в’їжджали”, – сказав Новосільський.
Прес-секретар патрульної поліції Івано-Франківська Микола Гурак в коментарі для “Галки”, в свою чергу, звернув увагу на ряд причин, через які поліціянти не можуть керувати ситуацією. Перша – відсутність ваг, за що відповідає і місто, і МДК, і САД, друга – відсутність майданчиків, за що відповідає управління транспорту і зв’язку.
“Перше – по вагах. Одна вага є у Служби автомобільних доріг, і САД має графік вагового контролю, згідно з яким вона працює. Впливати на графік патрульна поліція не може. Ще ваги закупило місто.
Взагалі, вага має бути встановлена на під’їздах у місто, а не у самому місті, і треба їх ставити на кожному в’їзді, бо, наприклад, поставлять у Тисмениці, а фури будуть заїжджати з Угринова. Треба ще ваги. Але уявімо, що все дуже класно, є дуже багато ваг, і ми можемо поставити їх усюди, але для встановлення ваги має бути майданчик – це близько 100 квадратних метрів, де можна зважити фури, тобто це має бути не на дорогах, бо якщо на дорогах зупиняти фури, то буде транспортний колапс”, – зазначає Гурак.
Також прес-секретар патрульної поліції звернув увагу на відсутність відстійників та те, що поліціянти, фактично, не можуть зупиняти вантажівки у місті.
“Якщо, наприклад, зважили машину на в’їзді в Івано-Франківськ, і виходить, що вага більша, ніж 24 тонни, то треба відправляти автомобіль на відстій. Виходить, він по місту має продовжувати рух, адже у місті немає зон відстою. Є невизначена кількість майданчиків для відстою, вони за містом і їх недостатньо.
Патрульна поліція, якщо бачить фуру у місті, яка їде, може її зупинити тільки згідно з визначеними підставами для зупинки. Припустімо, фура щось порушила: водій має мати документи, передбачені ПДР, тобто посвідчення водія, страхівку і свідоцтво на реєстрацію транспотрного засобу. Вимагати якісь інші документи патрульні не мають права. Тобто це має бути співпраця з іншими органами. Але компетенція САДу поширюється лише до в’їзду у місто, тобто ми з ними можемо зупиняти авто тільки на під’їздах, а не у самому місті. Якщо навіть патрульні “понагліють” і вимагатимуть документи, а там пише, що 30 тонн везе. Але на око ніхто не зважить, а ваги у місті жодної нема,і на під’їзді жодної нема, бо САД має свій графік і возить по графіку. Як патрульні мають зважити на око 7 тонн на вісь? Має бути ваговий в’їзд, а в’їзду немає.
Якщо відповідна служба облаштує при в’їздах у місто майданчики для вагового контролю та встановить ваги, то патрульна поліція радо надасть допомогу”, – зазначає Гурак.
Загалом, стало відомо те, що не вистачає ваг, немає майданчиків для зважування та для відстою. Тобто проконтролювати те, з якою вагою фури їздять містом за високої температури, не можна.
ФОТО: Наше Прикарпаття